CGTN: Si Ťin-pching navštívil lesnú farmu keďže ekologickosť je zdôraznená vo vysokokvalitnom vývoji
PEKING, 25. augusta 2021 /PRNewswire/ - Čínsky prezident Si Ťin-pching v pondelok navštívil lesnú farmu Saihanba v severočínskej provincii Che-pej. Tri generácie vytrvalého úsilia pestovateľov stromov zmenili kedysi rozsiahlu neúrodnú pôdu na najväčší človekom vytvorený les na svete.
Počas svojej návštevy si prezident Si vypočul pracovnú správu miestnej vlády o koordinácii ochrany a obnovy hôr, riek, lesov, poľnohospodárskej pôdy, jazier a trávy, ktorá naznačuje, že zelený rozvoj bude povýšený na vyššie miesto v úsilí o modernizáciu krajiny.
Na ploche asi 93 000 hektárov sa Saihanba v 50. rokoch minulého storočia takmer stala pustatinou kvôli nekontrolovateľným ťažbám stromov, ktoré tiež spôsobili búrky s pieskom ohrozujúce Peking a priľahlé oblasti.
V roku 1962 sa stovky lesníkov pustili do výsadby stromov v Saihanbe, aby zmenili smerovanie rýchlej dezertifikácie. Po tvrdom úsilí troch generácií sa lesné pokrytie zvýšilo z 11,4 percenta na 80 percent, pričom v súčasnej dobe dodáva do čínskej metropoly zhruba 137 miliónov kubických metrov čistej vody.
Počas obradov na počesť tých, ktorí prispeli k víťazstvu proti extrémnej chudobe, bol lesnej farme Saihanba udelený národný titul vzoru. Získala tiež ocenenie Champions of the Earth 2017 (Šampióni Zeme), najvyššie ocenenie svojho druhu od OSN.
Si sa rozprával s niektorými lesníkmi, kontroloval rast stromov a počúval o zavedení úsilia farmy o rozvíjanie ducha oblasti Saihanba a podporu vysokokvalitného rozvoja. Saihanba sa stala symbolom čínskeho ducha tvrdej práce a živým príkladom ekologickej civilizácie.
Eco-friendly growth pattern
Napriek tomu, že Čína v priebehu rokov zvyšovala tlak, bola odolná voči starým spôsobom ekonomickej expanzie a ich vážnemu vplyvu na životné prostredie. Za týmto účelom najvyššie vedenie opakovane podčiarklo kľúčový rozvojový prístup, ako Si názorne tvrdil, že „čisté vody a svieže hory sú neoceniteľnými aktívami".
V júni Generálny úrad Štátnej rady vydal usmernenie pre prijatie vedeckých opatrení ako súčasti čínskeho zalesňovacieho úsilia o zásadné zlepšenie prírodného prostredia krajiny.
Usmernenie naliehavo požaduje úsilie o pestovanie stromov a trávy v súlade s vnútornými pravidlami ekosystému s cieľom zlepšiť stabilitu ekosystému a jeho schopnosť samoopravy.
Si venoval veľkú pozornosť prijatiu vedeckého prístupu k vysoko kvalitnej ekologizácii pôdy v Číne a pri mnohých príležitostiach vyzval na väčšie úsilie pri podpore zalesňovania a ochrane lesných zdrojov.
Podľa úradov pre lesy a trávy Čína úspešne zastavila expanziu dezertifikácie, pričom oblasť dezertifikácie sa zmenšuje v priemere o 2424 kilometrov štvorcových.
Video - https://www.youtube.com/watch?v=bwmCnFzc2lU
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article