CGTN: Si Ťin-pching si prohlédl lesní farmu, kde se v rámci udržitelného rozvoje klade zvláštní důraz na šetrnost k životnímu prostředí
PEKING, 24. srpna 2021 /PRNewswire/ - Čínský prezident Si Ťin-pching v pondělí navštívil lesní farmu Saj-chan-pa v severočínské provincii Che-pej. Tři generace neúnavných pěstitelů stromů proměnily kdysi rozlehlou neúrodnou půdu v největší uměle vysázený les na světě.
Během své návštěvy si prezident vyslechl zprávu o práci místní samosprávy při koordinaci ochrany a obnovy hor, řek, lesů, zemědělské půdy, jezer a travnatých ploch, což naznačuje, že rozvoj zeleně bude v rámci modernizace země považován za vyšší prioritu.
Národní park Saj-chan-pa, který se rozkládá na ploše přibližně 93 000 hektarů, se v 50. letech 20. století téměř proměnil v pustinu v důsledku bezuzdného kácení stromů, které rovněž způsobovalo písečné bouře ohrožující Peking a přilehlé oblasti.
V roce 1962 se zde stovky lesníků pustily do výsadby stromů, aby tento trend změnily. Po usilovné práci tří generací se lesní porosty rozšířily z 11,4 % na 80 % a v současnosti oblast zásobuje čínské hlavní město přibližně 137 miliony metrů krychlových čisté vody.
Během slavnostních ceremoniálů na počest těch, kteří přispěli k vítězství nad extrémní chudobou, byla lesní farma Saj-chan-pa označena za vzor pro celou zemi. Za ochranu životního prostředí rovněž v roce 2017 získala ocenění Champions of the Earth, což je nejvyšší ocenění svého druhu udělované Organizací spojených národů.
Čínský prezident hovořil s některými lesníky, prohlédl si, jak stromy rostou, a vyslechl si, jak farma plánuje pokračovat ve svém úsilí o podporu kvalitního a udržitelného rozvoje. Oblast Saj-chan-pa se stala symbolem čínského ducha tvrdé práce a názorným příkladem ekologické civilizace.
Vzor ekologicky šetrného růstu
Navzdory snižujícímu se tlaku na snižování emisí v průběhu let Čína vytrvale odolává starým způsobům hospodářské expanze a jejich závažným dopadům na životní prostředí. Za tímto účelem nejvyšší vedení země opakovaně zdůraznilo klíčový přístup k rozvoji, který Si Ťin-pching názorně vyjádřil slovy: „průzračné vody a svěží hory jsou neocenitelným bohatstvím."
V červnu vydal Generální úřad Státní rady pokyny pro přijetí vědeckých opatření v rámci zalesňování Číny s cílem zásadně zlepšit kvalitu místní přírody.
Vyzývá k přirozenému pěstování stromů a trávy, aby se zlepšila stabilita ekosystému a jeho schopnost sebeobnovy.
Čínský prezident věnoval a věnuje velkou pozornost vědeckému přístupu k vysoce kvalitní ekologizaci čínské půdy a při mnoha příležitostech vyzval národ k většímu úsilí při podpoře zalesňování a ochraně lesních zdrojů.
Podle místních úřadů se Číně podařilo zastavit proces degradace půdy, přičemž plocha pouští se ročně zmenšuje v průměru o 2 424 km2.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=bwmCnFzc2lU
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article