Trzecia rocznica powstania HANQUYOU przebiega pod znakiem wybitnych osiągnięć
SZANGHAJ, 28 lipca 2023 r. /PRNewswire/ -- HANQUYOU (trastuzumab, nazwa handlowa w Europie: Zercepac®; nazwy handlowe w Australii: Tuzucip® i Trastucip®), pierwszy powstały w Chinach lek biopodobny do trastuzumabu opracowany niezależnie przez Shanghai Henlius Biotech, Inc. (2696.HK), obchodzi 3. rocznicę uzyskania pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej.
HANQUYOU jest obecnie lekiem wskazanym do leczenia HER2 dodatniego raka piersi we wczesnym stadium i raka żołądka. Został ono opracowany zgodnie z wytycznymi Narodowego Urzędu ds. Produktów Medycznych (NMPA), Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). 27 lipca i 12 sierpnia 2020 r. HANQUYOU uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu odpowiednio w Unii Europejskiej i w Chinach. Dotychczas opracowany w Chinach lek biopodobny HANQUYOU uzyskał najwięcej pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w 41 krajach i regionach z globalnymi dostawami na poziomie przekraczającym 3 miliony sztuk. Ponadto amerykańska FDA zaakceptowała wniosek o dopuszczenie do obrotu leku biologicznego, co czyni HANQUYOU potencjalnie pierwszym chińskim lekiem biopodobnym dopuszczonym do obrotu w Chinach, UE i USA.
Henlius prowadzi intensywne działania w celu komercjalizacji HANQUYOU za granicą, współpracując z globalnymi partnerami, takimi jak Accord, Abbott, Cipla, Eurofarma, Elea, the Jacobson Group i KG Bio, aby zapewnić dostęp do leków pacjentom na głównych rynkach biofarmaceutycznych w USA i Europie oraz na rynkach wschodzących. Dotychczas HANQUYOU (Zercepac®) został wprowadzony w około 20 krajach europejskich. Ponadto Henlius prowadził dalszą ekspansję w 2022 r., wprowadzając HANQUYOU w Kambodży, Australii, Singapurze i Argentynie.
HANQUYOU jest szeroko stosowany w praktyce klinicznej. Dotychczas w Chinach z leku skorzystało około 140 000 pacjentów. Aby mogło z niego skorzystać więcej pacjentów, Henlius stale zwiększa dostępność HANQUYOU dzięki skutecznemu poszerzeniu dostępności leku na rynku i ekspansji. HANQUYOU został ujęty w chińskim narodowym katalogu leków refundowanych zaraz po wprowadzeniu na rynek i jest on refundowany w wielu krajach i regionach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Dzięki szybkiemu wprowadzeniu na rynek HANQUYOU odnotował silny wzrost komercyjny. Na koniec 2022 r. krajowe przychody ze sprzedaży HANQUYOU osiągnęły około 1,69 mld RMB, przychody ze sprzedaży za granicą przekroczyły 120 mln RMB, zaś przychody z licencji zagranicznych przekroczyły 280 mln RMB.
Firma Henlius, której przyświeca wizja pomocy każdej pacjentce z HER2 dodatnim rakiem piersi, będzie podejmować kompleksowe działania na rzecz rozwijania możliwości innowacji, produkcji i komercjalizacji, stale zwiększając udział HANQUYOU w rynku i niosąc nadzieję pacjentom i pacjentkom na całym świecie.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article