ŠTOKHOLM, 25. mája 2022 /PRNewswire/ -- Spoločnosť EMQ, poskytovateľ softvéru pre dátovú infraštruktúru internetu vecí s otvoreným zdrojovým kódom a tvorca najviac škálovateľnej platformy na zasielanie správ v rámci internetu vecí založenej na MQTT, sa 19. až 20. mája 2022 zúčastnila konferencie Code BEAM Europe 2022 v Štokholme.
Konferencia Code BEAM Europe je konferencia vedená komunitou, ktorá sa snaží zapojiť najlepšie mozgy v oblasti kódovania Erlang a Elixir, aby sa podelili o vedomosti, a inšpirovať ich k objavovaniu budúcnosti ekosystému Erlang a Elixir.
Na dvojdňovej aktivitami nabitej konferencii bolo prezentovaných 30 špičkových prednášok a podrobných výukových programov o reálnych aplikáciách Erlang, Elixir a ďalších nových technológiách.
Jazyk BEAM je úspešný už tri desaťročia a stále sa používa. Erlang, najvýznamnejší z jazykov BEAM, je základom vysoko výkonných a masívne škálovateľných distribuovaných systémov a slúžil ako základ mnohých úspešných projektov v oblasti internetu vecí.
Vlajkový produkt spoločnosti EMQ, EMQX, je mimoriadne škálovateľný distribuovaný sprostredkovateľ správ MQTT s otvoreným zdrojom napísaný v Erlang/OTP. Najmä najnovšia verzia EMQX 5.0 výrazne zlepšuje celkový výkon a podporuje 100 miliónov pripojení zariadení internetu vecí v špičke.
Erlang zabezpečuje vysokú súbežnosť, dlhodobé procesy a masívne odovzdávanie správ s cieľom poskytnúť globálnym klientom EMQ nepretržitý, vysokorýchlostný prístup k údajom v rámci internetu vecí.
Spoločnosť EMQ doteraz prispela pomerne veľkým množstvom projektov Erlang s otvoreným zdrojom na svojej lokalite Github. Podľa LibHunt je teraz EMQX na 1. mieste v rebríčku populárnych projektov Erlang s otvoreným zdrojom a na Githube má viac ako 9,6-tisíc hviezdičiek.
Počas konferencie William Yang, softvérový inžinier v EMQ, predniesol poučný príspevok s názvom „QUICER: knižnica transportného protokolu novej generácie pre BEAM".
Protokol QUIC, ktorý pôvodne navrhla spoločnosť Google, sa nedávno výrazne presadil.
„Pre aplikácie v rámci internetu vecí musia byť protokoly na zasielanie správ ľahké, pretože zariadenia v rámci internetu vecí sú zvyčajne obmedzené zdrojmi. Bohužiaľ, existujúce prenosové a bezpečnostné protokoly – konkrétne TCP/TLS a UDP/DTLS – sú pri použití v aplikáciách internetu vecí nedostatočné z hľadiska réžie spojenia, latencie a migrácie spojenia.
Integráciou MQTT s QUIC sme však mohli vyriešiť niektoré problémy, ktoré TCP nemohli vyriešiť, a dosiahnuť vyšší výkon. ," uviedol William.
William tiež upozornil na prvú implementáciu MQTT cez QUIC na svete s technológiou EMQ a na novú knižnicu s otvoreným zdrojom NIF QUICER (GitHub – emqx/quic: QUIC Protocol for Erlang & Elixir), ktorá bola vytvorená pre BEAM.
Ďalšia prednáška Dmitrija Fedosejeva na konferencii EMQ sa venovala tomu, ako testovať distribuovanú konzistentnú odolnosť voči chybám pomocou SNABBKAFFE. Dmitrij predstavil, ako spoločnosť EMQ úspešne prijala prístup založený na sledovaní pre praktické aplikácie prevádzkované vo výrobe. EMQ má hlboké znalosti o tom, ako sa softvér správa v reálnom produkčnom prostredí, čo je kľúčové pre úspech.
Spoločnosť EMQ bola založená v roku 2017 a je inovatívnym poskytovateľom technológií s hlbokým otvoreným zdrojovým kódom, ktorý má silné korene v dátovej infraštruktúre internetu vecí, poskytuje popredné svetové cloudové riešenia na zasielanie správ MQTT, streamovacie databázy a okrajové výpočtové riešenia a darí sa je budovať základy digitálnej ekonomiky, ktorá zvyšuje očakávania, ako svet napreduje v ére internetu vecí.
Poslaním spoločnosti EMQ je poskytovať organizáciám riešenia internetu vecí, ktoré sú nadčasové, prostredníctvom zjednoteného „pripojenia, presunu, spracovania a analýzy" údajov internetu vecí z okraja do cloudu a multi-cloudu.
Robustné a flexibilné riešenia EMQ Cloud-Edge zabezpečujú kvalitu, spoľahlivosť, zabezpečenie, šírku pásma, latenciu a priepustnosť na priemyselnej úrovni, aby sa zabezpečila maximálna prevádzková doba vašich kritických zariadení internetu vecí a aby vaša digitálna transformácia prebiehala hladšie.
Ako globálna organizácia má EMQ svoje výskumné a vývojové centrum v Štokholme vo Švédsku a 10 pobočiek v Amerike, Európe a ázijsko-tichomorskom regióne. Približne 10 000 organizácií všetkých veľkostí používa hlavný produkt EMQ (EMQX), ktorý zahŕňa viac ako 100 miliónov zariadení internetu vecí vo viac ako 50 krajinách.
Share this article