SZTOKHOLM, 25 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- EMQ, dostawca otwartego oprogramowania infrastruktury danych Internetu Rzeczy i autor protokołu komunikacyjnego dla Internetu Rzeczy (IoT) opartego na MQTT (Message Queuing Telemetry Transport) o ogromnym potencjale rozwoju, wziął udział w konferencji 2022 Code BEAM Europe w Sztokholmie, która odbyła się w dniach 19-20 maja 2022 r.
Wydarzenie Code BEAM Europe jest konferencją organizowaną przez społeczność branżową, której celem jest zaangażowanie najlepszych specjalistów w dziedzinie kodowania w językach Erlang i Elixir w dzielenie się wiedzą i czerpanie inspiracji do odkrycia przyszłości ekosystemu Erlang i Elixir.
Ta dynamiczna dwudniowa konferencja obejmuje 30 przełomowych wykładów i warsztatów zgłębiających praktyczne zastosowania języków programowania Erlang i Elixir oraz innych pojawiających się nowych technologii.
Języki BEAM cieszą się niesłabnącą popularnością od trzydziestu lat. Erlang, najbardziej znany z języków BEAM, wspomaga wysoką wydajność i skalowalne systemy rozproszone i jest fundamentem wielu pomyślnych wysokiej rangi projektów IoT.
Flagowy produkt firmy EMQ, EMQX jest otwartym brokerem MQTT o ogromnym potencjale rozwojowym, napisanym w języku Erlang/OTP. W szczególności jego najnowsza wersja EMQX 5.0 znacznie poprawia ogólną wydajność, wspierając 100 milionów połączeń urządzeń IoT w czasie największych obciążeń ruchu.
Erlang wspiera wysoką współbieżność, długotrwałe procesy i masywną przepustowość komunikatów w celu zapewnienia nieprzerwanego i szybkiego dostępu do danych dla klientów EMQ na całym świecie.
Do dzisiaj, EMQ zrealizował wiele projektów Erlang w otwartym standardzie na stronie Github. EMQX obecnie znajduje się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych projektów Erlang w otwartym standardzie w witrynie LibHunt, i ma ponad 9,6 tys. gwiazdek na stronie Github.
Podczas konferencji, William Yang, inżynier oprogramowania w EMQ wygłosił pouczającą prelekcję zatytułowaną „QUICER: nowej generacji biblioteka protokołów transportowych dla BEAM".
Protokół QUIC, początkowo zaproponowany przez Google, ostatnio dobitnie zaznaczył swoją obecność.
„W przypadku zastosowań IoT, protokoły komunikacyjne muszą być lekkie, ponieważ protokoły IoT mają zazwyczaj ograniczone zasoby. Niestety obecne protokoły transportowe i protokoły bezpieczeństwa, mianowicie TCP/TLS i UDP/DTLS, są niewystarczające pod względem obciążeń połączenia, opóźnień i migracji połączeń w przypadku zastosowań IoT.
Dzięki integracji MQTT i QUIC możemy rozwiązać kilka kwestii, którym nie sprosta TCP i tym samym uzyskać lepsze parametry" – stwierdził William Yang.
Wymienił również pierwsze na świecie wdrożenie platformy MQTT na QUIC, wspierane przez EMQ i nową otwartą bibliotekę funkcji natywnych NIF QUICER ( GitHub - emqx/quic: Protokół QUIC dla Erlang & Elixir) zbudowaną dla języków BEAM.
Inna prelekcja wygłoszona przez Dmitriiego Fedoseeva z EMQ dotyczyła problemu spójnego i odpornego na błędy testowania rozproszonych baz danych z użyciem SNABBKAFFE. Dmitrii przedstawił, w jaki sposób EMQ pomyślnie wykorzystał podejście oparte na zapisie dla praktycznych zastosowań w trakcie użytkowania. EMQ cechuje się głębokim zrozumieniem zachowań oprogramowania w warunkach rzeczywistych i tego, jak ważne jest to dla osiągnięcia sukcesu.
Założony w 2017 r., EMQ jest dostawcą zaawansowanych technologii w otwartym kodzie źródłowym, silnie zakorzenionym w infrastrukturze danych dla Internetu Rzeczy, zapewniającym wiodącą na świecie, opartą na chmurze platformę komunikacyjną MQTT dla Internetu Rzeczy, strumieniową bazę danych i rozwiązania brzegowe. Firma rozwija się dzięki budowie fundamentów gospodarki cyfrowej, która podnosi oczekiwania w zakresie transakcji biznesowych w erze IoT.
Misją EMQ jest umocnienie pozycji organizacji dzięki przyszłościowym rozwiązaniom IoT poprzez ujednolicone „połączenie, przesyłanie, przetwarzanie i analizę" danych IoT od rozwiązań brzegowych po te oparte na technologii chmury i na wielu chmurach.
Mocne i elastyczne rozwiązania brzegowe EMQ zapewniają niezawodność, bezpieczeństwo, pasmo, przepustowość i poziom opóźnień klasy przemysłowej, w celu zapewnienia maksymalnego czasu eksploatacji krytycznych zasobów IoT i bezproblemowego przeprowadzenia transformacji cyfrowej.
Jako podmiot międzynarodowy, EMQ prowadzi centrum B+R w Sztokholmie, w Szwecji i ma 10 oddziałów w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie i w regionie Azja-Pacyfik. Około 10000 organizacji o różniej skali działalności korzysta z flagowego produktu EMQ (EMQS), obejmując ponad 100 milionów urządzeń IoT w ponad 50 krajach.
Share this article