Podczas MWC Barcelona, Huawei wraz z klientami i partnerami, wytycza drogę ku niskoemisyjnej, inteligentnej przyszłości
BARCELONA, Hiszpania, 3 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- W ramach trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress (MWC) 1 marca odbyło się wydarzenie Global Digital Power Forum 2022, któremu przyświecało hasło „Wytyczanie drogi ku niskoemisyjnej, inteligentnej przyszłości" („Lighting Up a Low-Carbon Smart Future"). W forum tym udział wzięło niemal 200 klientów i organizacji branżowych z całego świata. Liderzy branży wymienili się poglądami na temat innowacyjnych, ekologicznych sieci niskoemisyjnych i centrów danych oraz promowania rozwoju czystej energii. Spółka Huawei zaprosiła swoich klientów i partnerów do uczestniczenia w ceremonii „Wytyczanie drogi ku przyjaznej dla środowiska przyszłości branży" („Lighting up a Green Future for the Industry"), której celem jest skierowanie dostawców na ścieżkę niskoemisyjną.
W wygłoszonym przemówieniu programowym Fang Liangzhou, wiceprezes spółki Huawei Digital Power, powiedział, że „neutralność emisyjna zyskała światowe poparcie. Huawei aktywnie wspiera i uczestniczy w działaniach podejmowanych w obszarze zmian klimatu, poprzez które pomaga swoim klientom w osiągnięciu neutralności emisyjnej. Nieprzerwanie ulepszamy metody wytwarzania czystej energii, cyfryzacji sektora energetycznego, przesyłu energii elektrycznej, ekologiczne technologie informacyjno-komunikacyjne wykorzystywane w infrastrukturze energetycznej oraz zintegrowaną, inteligentną energię. Łącząc przepływy energii i informacji, Huawei Digital Power buduje lepszą rzeczywistość, inteligentny biznes, bardziej inkluzywne społeczeństwo i świat bardziej przyjazny dla środowiska".
Huawei zaproponował strategię „Więcej bitów, mniej watów", która ma pomóc dostawcom we wkroczeniu na ścieżkę ekologicznego rozwoju. Dzięki temu kompleksowemu rozwiązaniu, integrującemu zarządzanie ekologicznymi zakładami, sieciami i działalnością przyjazną dla środowiska, dostawcy mogą korzystać z wysoko wydajnej sieci gwarantującej niższe zużycie energii w przeliczeniu na bity.
Michel FRAISSE, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych Huawei Digital Power w Europie Zachodniej powiedział, że przyświecający Huawei cel stworzenia sieci energii ekologicznej ma pomóc dostawcom w zbudowaniu sieci ekologicznych i niskoemisyjnych.
- Zakłady: efektywność energetyczną zakładów można podnieść z 60% do 97% ale tylko, jeśli maszynownie zostaną zastąpione szafami rozdzielczymi, a szafy – słupami energetycznymi.
- Maszynownie: efektywność energetyczną maszynowni można podnieść z 55% do 75%, ale tylko po zwiększeniu wydajności i modernizacji. Ponadto, zastosowanie innowacyjnych technologii, na przykład precyzyjnego chłodzenia i inteligentnego wzmacniania napięcia, eliminuje konieczność budowania nowych maszynowni, wymiany kabli czy dodawania klimatyzatorów.
- Budowa nowych zakładów: w nowo budowanych zakładach maszynownie zastępuje się szafami rozdzielczymi, co umożliwia podniesienie efektywności energetycznej z 60% do 90%.
- Centra danych: dzięki modernizacji architektury, zasilania, chłodzenia oraz procedur eksploatacji i utrzymania, Huawei buduje mniej złożone, bardziej ekologiczne, inteligentne i bezpieczne centra danych następnej generacji, charakteryzujące się mniejszym zużyciem energii i skróceniem czasu trwania budowy.
- Wytwarzanie mocy: Huawei pomaga dostawcom w upowszechnianiu stosowania paneli fotowoltaicznych w istniejących zakładach, maszynowniach i kampusach, dzięki czemu konsumenci energii stają się wytwórcami ekologicznej energii.
Podczas szczytu, zaproszeni mówcy przekazali szereg fascynujących informacji. Luis Neves, prezes zarządu Globalnej Inicjatywy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (GeSI), opowiedział o tym, jak technologie cyfrowe mogą pomóc w poprawie efektywności energetycznej tradycyjnego sektora energetycznego, oraz w jaki sposób zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do tworzenia pozytywnego śladu ekologicznego może przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego w branży.
Bernd Leven, szef działu ds. wydajności energetycznej w Vodafone, opowiedział o praktycznych aspektach wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych w światowych zakładach, recyklingu odpadów generowanych przez sieci, ograniczaniu emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw, a także strategii osiągnięcia do 2040 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.
Maria Yolanda C. Crisanto, szefowa działu ds. zrównoważonego rozwoju w Globe Telecom, przedstawiła plan spółki dotyczący stworzenia do 2030 r. sieci niskoemisyjnej, który uwzględnia upowszechnienie uproszczonej struktury zakładowej, modernizację istniejących zakładów w trybie indoor-to-outdoor, szersze korzystanie z fotowoltaiki oraz wyeliminowanie agregatów prądotwórczych.
Seppo Ihalainen, prezes Ficolo, a także Santiago Hernández Onís, prezes XDATA, mówili o korzystaniu z centrów danych w 100% opartych na energii ekologicznej i o niższym zużyciu energii, a także umożliwieniu branży zmniejszenia śladu węglowego dzięki korzystaniu z tych centrów danych.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1758727/Fang_Liangzhou_Vice_President.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article