Nový porovnávací nástroj na meranie rozvoja a organizácie Integrovaných odborných tímov publikovaný v odbornom časopise Journal of the National Comprehensive Cancer Network
Štúdia odporúča kvalitatívne a kvantitatívne merania, ktoré môžu viesť ku kvalitnejšie koordinovanej starostlivosti o onkologických pacientov a konštatuje potrebu vyššej organizovanosti v rámci integrácie starostlivosti.
FORT WASHINGTON, Pensylvánia, 17. septembra 2018 /PRNewswire/ -- Nový výskum v tohtoročnom septembrovom vydaní odborného časopisu JNCCN — Journal of the National Comprehensive Cancer Network prináša informácie o novom prístupe k porovnávaniu onkologických centier na základe úspešnosti organizačných štruktúr pri implementácii Integrovaných odborných tímov (IOT). IOT by mali slúžiť ako kvalitne koordinované multidisciplinárne jednotky poskytujúce starostlivosť (vrátane rehabilitácie a podporných služieb) s pridanou hodnotou pre pacientov na základe vyššej miery efektívnosti a znížených nákladov. Pri aplikácii tejto 13-krokovej metódy merania na sedem onkologických centier v Európe výskumníci zistili, že neexistuje žiadna jasná a konzistentná stratégia rozvoja a implementácie IOT.
„Identifikovali sme celý rad vývinových štádií a charakteristík IOT pri poskytovaní starostlivosti o onkologických pacientov," uviedla Anke Windová, PhD z Oddelenia psychosociálneho výskumu a epidemiológie Holandského onkologického inštitútu. „Skutočnosť, že zrelosť týchto Integrovaných odborných tímov nie je na veľmi pokročilej úrovni, je však na zamyslenie."
Táto štúdia tvorí súčasť medzinárodného porovnávacieho projektu známeho pod názvom BENCH-CAN. Nový porovnávací nástroj pozostáva z 51 kvalitatívnych a 193 kvantitatívnych indikátorov vyplývajúcich z existujúcej literatúry a konsenzu odborníkov. Dáta boli získavané v roku 2012 zo siedmich pilotných onkologických centier, ktoré sú v súčasnosti členmi Organizácie Európskych onkologických inštitútov (OECI). Analýza sa zameriavala najmä na postupy pri liečbe rakoviny prsníka a jej cieľom bolo zaistiť, aby všetky zaangažované centrá poskytli pre uspokojivé porovnanie dostatočné množstvo dát. V rámci výskumu sa uskutočnili osobné návštevy v každom centre kvôli overeniu dát a lepšiemu porozumenie kontextu.
Výskumný tím formuloval odporúčanie, aby onkologické centrá preskúmali možnosti strategických organizačných zmien, ktoré umožnia adekvátne personálne obsadenie kvôli meraniu aj zlepšeniu využitia IOT ako súčasti postupov pri liečbe onkologických pacientov.
„Systematickejšie nasadenie integrovaných odborných tímov sa odporúča pri implementácii kvalitnej onkologickej starostlivosti prinášajúcej pridanú hodnotu," povedala Dr. Windová. Výskumný tím bude pokračovať v projekte s názvom Dosahovanie čo najlepších výsledkov onkologickej liečby v rámci liečebných postupov prostredníctvom porovnávania, známeho tiež ako Projekt ABC-Benchmarking s cieľom ďalej validovať a rozvíjať tento porovnávací benchmarkový formát prepájajúci výsledky s vlastnosťami benchmarku.
„Táto práca predstavuje dôležitý krok smerom ku konzistentnejšiemu poskytovaniu starostlivosti na báze usmernení pre onkologickú liečbu," uviedla MUDr. Kathryn Ruddyová, MPH, riaditeľka onkologického dozoru Onkologického oddelenia Onkologického centra kliniky Mayo a členka dozorného panelu NCCN pre onkologické usmernenia v klinickej praxi (NCCN Guidelines®).
Celý text štúdie nájdete na JNCCN.org. Prístup k článku „Porovnanie onkologických centier: Od liečebných postupov k Integrovaným odbornými tímom" je k dispozícii až do 10. novembra 2018. Viac informácií o Holandskom onkologickom inštitúte nájdete na nki.nl a avl.nl.
O odbornom časopise JNCCN—Journal of the National Comprehensive Cancer Network
Viac ako 25 000 onkológov a ďalších odborných pracovníkov v oblasti onkológie v Spojených štátoch číta JNCCN—Journal of the National Comprehensive Cancer Network. Tento recenzovaný, indexovaný lekársky časopis poskytuje najnovšie informácie o najlepších klinických postupoch, výskume zdravotníckych služieb a translačnej medicíne. JNCCN ponúka aktuálne informácie o usmerneniach NCCN v klinickej onkologickej praxi (NCCN Guidelines®), recenzované články diskutujúce o odporúčaniach v usmerneniach, výskume zdravotných služieb a prípadové štúdie poskytujúce detailné informácie o pacientskej starostlivosti. JNCCN vydáva vydavateľstvo Harborside Press. Navštívte JNCCN.org. Sledujte JNCCN na Twitteri @JNCCN.
O organizácii National Comprehensive Cancer Network
National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®), nezisková organizácia spájajúca 27 popredných onkologických centier, sa zameriava na pacientsku starostlivosť, výskum a vzdelávanie, zvyšovanie kvality, efektívnosti a účinnosti starostlivosti o onkologických pacientov v záujme skvalitnenia ich života. Ako obhajca vysoko kvalitnej starostlivosti o pacientov s rakovinou NCCN zdôrazňuje dôležitosť neustáleho zvyšovania kvality a uvedomuje si dôležitosť vytvorenia usmernení klinickej praxe v prospech pacientov, klinického personálu a vedúcich pracovníkov v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti.
Klinický personál nájde viac informácií na: NCCN.org. Pre pacientov a poskytovateľov starostlivosti je určená: NCCN.org/patients, pre médiá: NCCN.org/news. Sledujte NCCN na Twitteri @NCCNnews a Facebooku @National.Comprehensive.Cancer.Network.
Zástupcovia NCCN Global budú prítomní v Mníchove, Nemecku 18. - 23. októbra 2018 počas kongresu ESMO 2018. Viac informácií o práci siete NCCN v Európe nájdete na: NCCN.org/global.
Kontakt pre médiá:
Rachel Darwin
267-622-6624
[email protected]
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article