Huawei s partnermi skúmajú na HUAWEI CONNECT 2022 v Bangkoku, ako môžu technológie umožniť udržateľnú budúcnosť
BANGKOK, 23. septembra 2022 /PRNewswire/ -- Včera, v prvý deň konferencie HUAWEI CONNECT 2022, spoločnosť Huawei, jej partneri a zástupcovia verejných a súkromných organizácií usporiadali zasadnutie, na ktorom sa skúmalo, nakoľko sú technológie dôležité pre budovanie udržateľného a inkluzívneho sveta, ktorý predpokladajú Ciele trvalo udržateľného rozvoja OSN (SDG), pričom prípadové štúdie a analýzy sa zameriavali na ázijsko-tichomorský región.
Ázia a Tichomorie, jeden z najľudnatejších a najrozmanitejších regiónov na svete, bude zároveň najrýchlejšie rastúcou ekonomikou na celom svete, pričom pandémia ochorenia COVID-19 zrýchľuje digitálnu transformáciu v Ázii a Tichomorí viac ako je celosvetový priemer.
„Čoraz viac vlád a organizácií si začína uvedomovať úlohu technológií pri urýchľovaní dosahovania cieľov udržateľného rozvoja," povedal Jeffrey Zhou, prezident Huawei pre marketing IKT. „V rámci vízie a poslania spoločnosti Huawei sme v roku 2019 spustili iniciatívu digitálneho začlenenia TECH4ALL a spolu s globálnymi partnermi prebiehajú programy a projekty v rôznych krajinách."
Po Zhouovi nasledovalo úvodné vyhlásenie Richarda Mahonyho, globálneho viceprezidenta spoločnosti Informa Tech, ktorý uviedol, že tradičný spôsob udržiavania udržateľnosti nefunguje a v súčasnosti sú na urýchlenie potrebné technologické riešenia.
Rečník z UNESCO potom poskytol prehľad o zámeroch 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja a prístupoch k ich dosiahnutiu v roku 2030. „Hoci je v zásade na vládach, aby realizovali program cieľov trvalo udržateľného rozvoja, faktom je, že bez súkromného sektora sa to nedá uskutočniť," povedal Mohamad Djelid, riaditeľ kancelárie UNESCO v indonézskej Jakarte. „Všetci musíme zohrávať úlohu pri dosahovaní ambiciózneho, ale nevyhnutného programu trvalo udržateľného rozvoja do roku 2030."
Kľúčovou oblasťou, o ktorej sa počas zasadnutia diskutovalo, bola digitálna inklúzia. Hoci sa digitálna priepasť postupne zmenšuje, Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU) nedávno oznámila, že 2,7 miliardy ľudí na svete stále nemá prístup do internetu. Z dôvodu nedostatočného sieťového pripojenia, digitálnych zručností, cenovo dostupných zariadení alebo kombinácie týchto faktorov príliš veľa ľudí nemá prístup k digitálnym nástrojom, ktoré sú v dnešnom čoraz digitálnejšom svete nevyhnutné. „Nikto by nemal zostať bez internetu," povedala Atsuko Okuda, riaditeľka regionálnej kancelárie ITU pre Áziu a Tichomorie. „Digitálne technológie a rozvoj informačných a komunikačných technológií (IKT) môžu urýchliť dosiahnutie cieľov trvalo udržateľného rozvoja."
David Lu, prezident oddelenia stratégie a marketingu spoločnosti Huawei pre Áziu a Tichomorie, predstavil najnovší pokrok a úlohu IKT v projektoch TECH4ALL na celom svete, a najmä v Ázii a Tichomorí, vrátane projektu Digitálny autobus v Thajsku, ktorý prináša pripojenie a digitálne zručnosti deťom na vidieku, programu Digitálny vidiek v Indonézii, ktorý poskytuje cenovo dostupné pripojenie vidieckym komunitám prostredníctvom riešenia RuralStar, a zavedenia zdravotnej starostlivosti na diaľku na báze 5G pre vidiecke komunity a riešenia dostupnosti informácií pre starších ľudí v Thajsku. Pán Lu uviedol, že vďaka spolupráci medzi technologickými spoločnosťami a globálnymi organizáciami bude budúcnosť Ázie a Tichomoria jasná a udržateľná, čím sa dosiahne cieľ nenechať nikoho pozadu.
Ďalšou kľúčovou témou zasadnutia bolo, ako môžu technológie podporiť ochranu prírody. Shawn Tan, viceprezident popredného poskytovateľa ekologických energetických riešení, spoločnosti Sunseap, sa podelil o to, ako táto singapurská spoločnosť očakáva kompenzáciu 4 000 ton emisií CO2 ročne pomocou svojej inovatívnej plávajúcej solárnej farmy. Riešenie, ktoré využíva inteligentné fotovoltické riešenie spoločnosti Huawei, je nasadené na mori v Singapure.
Malajzijská spoločnosť Sarawak Forestry Corporation, pokračujúc v téme ochrany životného prostredia, spustila, v spolupráci s regulačným orgánom Sarawak Multimedia Authority, agentúrou Forest Department Sarawak a organizáciou Rainforest Connection, prvý pilotný projekt s iniciatívou TECH4ALL od spoločnosti Huawei, ktorého cieľom je chrániť jeden z najstarších dažďových pralesov na svete starý 140 miliónov rokov, dažďový prales Sarawak.
Spoločnosť Huawei realizuje spolu s viac ako 40 globálnymi partnermi viac ako 45 projektov TECH4ALL, ktoré sa zameriavajú na spravodlivé a kvalitné vzdelávanie, ochranu prírody pomocou technológií, rozvoj inkluzívnej zdravotnej starostlivosti a dosiahnutie vyváženého rozvoja.
Prečítajte si viac o projektoch TECH4ALL spoločnosti Huawei:
https://www.huawei.com/en/tech4all/
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article