Global Times: Nové ústredné vedenie KSČ nastavené na novú cestu
PEKING, 25. októbra 2022 /PRNewswire/ -- Si Ťin-pching bol podľa komuniké z plenárneho zasadnutia zvolený za generálneho tajomníka 20. Ústredného výboru Komunistickej strany Číny (KSČ) na prvom plenárnom zasadnutí výboru, ktoré sa konalo v nedeľu.
Na zasadnutí, ktorému predsedal Si Ťin-pching, sa zúčastnilo 203 členov 20. Ústredného výboru KSČ a 168 náhradníkov. Si Ťin-pching bol na zasadnutí vymenovaný aj za predsedu Ústrednej vojenskej komisie KSČ.
Členmi stáleho výboru politického byra Ústredného výboru KSČ zvolení na zasadnutí sú Si Ťin-pching, Li Čchiang, Zhao Leji, Wang Chu-ning, Cchaj Čchi, Ting Süe-siang a Li Si.
Zhao a Wang boli členmi stáleho výboru politického byra 19. Ústredného výboru KSČ. Li Čchiang, Cchaj a Li Si pôsobili od roku 2017 ako stranícki predsedovia mestských výborov KSČ v Šanghaji, Pekingu a provinčného výboru KSČ provincie Kuang-tung. Ting je od roku 2017 riaditeľom generálnej kancelárie Ústredného výboru KSČ.
Analytici uviedli, že nové ústredné vedenie strany so silným hlavným vedením preukázalo pevnú jednotu, ktorá je kľúčovou výhodou a základným prvkom strany pri riešení zložitých výziev a plnení nových veľkých misií v budúcnosti, a pri spoločnom odolávaní „nebezpečným búrkam" v turbulentnom svete.
Na prvom plenárnom zasadnutí 20. Ústredného výboru KSČ boli zvolení aj členovia politického byra Ústredného výboru KSČ, ktoré schválilo členov sekretariátu Ústredného výboru KSČ nominovaných stálym výborom politického byra Ústredného výboru KSČ.
Zasadnutie vymenovalo členov Ústrednej vojenskej komisie, pričom podpredsedami sa stali Čang Jou-sia a He Weidong. Na zasadnutí bol schválený tajomník, zástupcovia tajomníka a členovia stáleho výboru Ústrednej komisie pre disciplinárnu inšpekciu (CCDI) zvolení na prvom plenárnom zasadnutí 20. CCDI.
Poznámky o dôvere
Po skončení plenárneho zasadnutia Si Ťin-pching viedol nové ústredné vedenie strany na nedeľné stretnutie s čínskymi a zahraničnými novinármi vo Veľkej sále ľudu v Pekingu a na stretnutí s novinármi predniesol prejav.
Si Ťin-pching povedal, že Čína viac otvorí svoje dvere zvyšku sveta. „Budeme vytrvalí v prehlbovaní reforiem, otváraní sa vo všetkých oblastiach a v presadzovaní vysokokvalitného rozvoja," povedal Si Ťin-pching na stretnutí s novinármi a poznamenal, že prosperujúca Čína vytvorí pre svet oveľa viac príležitostí.
Tak ako sa Čína nemôže rozvíjať izolovane od sveta, svet potrebuje Čínu pre svoj rozvoj, povedal Si Ťin-pching. Počas viac ako 40 rokov neúnavnej reformy a otvárania sa Čína vytvorila dvojicu zázrakov rýchleho hospodárskeho rastu a dlhodobej sociálnej stability, povedal.
Čínski analytici uviedli, že to ukazuje, že odhodlanie KSČ aj čínskeho ľudu v oblasti reforiem a otvárania sa sa nezmenilo a strana bude neochvejne trvať na úspešnej politike a stratégii, čo je posolstvom dôvery a istoty nielen pre čínsky hospodársky rozvoj, ale aj pre svet v turbulenciách a globálnej obnove.
Čínska ekonomika má veľkú odolnosť a potenciál, povedal Si Ťin-pching. „Jej silné základy sa nezmenia a z dlhodobého hľadiska zostane na pozitívnej trajektórii."
Spoločné hodnoty ľudstva
Si Ťin-pching v nedeľu tiež vyjadril záväzok Číny podporovať budovanie ľudského spoločenstva so spoločnou budúcnosťou.
„Budeme spolupracovať s národmi všetkých ostatných krajín, aby sme presadzovali spoločné hodnoty ľudstva, ktorými sú mier, rozvoj, spravodlivosť, právo, demokracia a sloboda, s cieľom chrániť svetový mier a podporovať globálny rozvoj, a naďalej podporovať budovanie ľudského spoločenstva so spoločnou budúcnosťou," povedal Si Ťin-pching na stretnutí s novinármi vo Veľkej sále ľudu.
Postrehy Si Ťin-pchinga ďalej vyzdvihujú hlavné myšlienky čínskej diplomacie od 18. národného zjazdu KSČ, zdôrazňujúc stabilitu a kontinuitu hlavných diplomatických politík, čo je v ostrom kontraste s niektorými krajinami, ktoré zdôrazňujú svoju vlastnú absolútnu bezpečnosť a maximalizujú svoje vlastné záujmy, vytvárajú malé bloky, povedal v nedeľu pre Global Times Su Xiaohui, zástupca riaditeľa odboru medzinárodných a strategických štúdií Čínskeho inštitútu medzinárodných štúdií.
„To ukazuje, že naša diplomacia nie je založená na egoistickej a nulovej mentalite a myšlienka podpory ľudského spoločenstva so spoločnou budúcnosťou víťazí a získa väčšiu podporu medzinárodného spoločenstva, najmä rozvojových krajín," povedal Su.
V tejto kritickej chvíli, keď sa svet dozvedel, čo bude robiť hlavné vedenie Číny, experti poznamenali, že hlavné diplomatické myšlienky Číny boli začlenené do prvého prejavu Si Ťin-pchinga, keďže bol zvolený za generálneho tajomníka 20. Ústredného výboru KSČ, čo naznačuje, že Čína bude presadzovať tieto spoločné hodnoty ľudskosti zdôrazňovaním spravodlivosti a práva.
Zachovať stranu neporaziteľnú
„Politická strana sa môže stať neporaziteľnou len vtedy, ak zostane odhodlaná sama sa reformovať, hoci má za sebou slávnu minulosť," povedal Si Ťin-pching na stretnutí s novinármi vo Veľkej sále ľudu.
Revolučné útrapy a vznetlivosť za posledné storočie, a najmä za prvé desaťročie novej éry, urobili KSČ silnejšou a dynamickejšou, povedal Si Ťin-pching.
Zhang Shuhua, riaditeľ inštitútu politických vied Čínskej akadémie sociálnych vied, v nedeľu pre Global Times povedal, že „KSČ, ktorá čelí čoraz komplexnejšiemu medzinárodnému prostrediu, zdôrazňuje silné vedenie a ukazuje svoju schopnosť organizovať, spájať a realizovať."
Odborníci uviedli že, politická autorita, dôslednosť a istota vedenia sú dôležité pre hlavnú silu, aby sa zabránilo riziku a prekonala sa kríza v turbulentnom svete. A KSČ poskytuje Číne zásadné výhody na zdolanie výziev v budúcnosti a na víťazstvo v tvrdej konkurencii a konfrontácii, s ktorou začalo niekoľko krajín.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article