CGTN: Od neúrodné půdy k největšímu uměle vytvořenému lesu na světě Saj-chan-pa a ekologickému úsilí Číny
PEKING, 26. srpna 2021 /PRNewswire/ -- Před mnoha desítkami let by si nikdo nedokázal představit, že se Saj-chan-pa – kdysi pustina, která se nachází v severočínské provincii Che-pej – promění v největší uměle vytvořený les na světě.
Čína to dokázala.
Oblast Saj-chan-pa je nyní z 80 procent pokryta lesy, které jsou schopny ročně zachovat a vyčistit 137 milionů krychlových metrů vody. Jedná se o úspěch, který čínský prezident Si Ťin-pching označil jako „velkolepý".
„Jde o vzor historii ekologické civilizace," prohlásil během své nedávné dvoudenní návštěvy provincie Che-pej.
Během své cesty se Si seznámil se správou a ochranou lesního hospodářství této lesní farmy, ale i s koordinovaným úsilím provincie Che-pej při ochraně hor, řek, lesů, zemědělské půdy, jezer a pastvin a při boji proti rozšiřování pouští.
Prezident zdůraznil význam rozvoje ekologické ekonomiky a dalšího ekologického pokroku a vyzval k pokračování po vzoru „ducha Saj-chan-pa" – pojmu, který se připisuje generacím pracovníků této farmy, kteří šli za svým posláním, tvrdě pracovali a usilovali o ekologický rozvoj.
Si pracovníky lesní farmy Saj-chan-pa vyzval k tomu, aby hlouběji porozuměli ekologické ochraně a pokračovali ve své tvrdé práci s cílem dosáhnout nových úspěchů.
Si vyzývá starší lidi, aby zůstali na trhu práce aktivní
Vzhledem k rychle stárnoucímu složení pracovní síly v neustále se rozvíjející ekonomice vyzval Si při inspekci komunitního centra služeb Pin-che starší lidi k tomu, aby zůstali na trhu práce aktivní.
Si navrhl, aby se tito „mladší senioři" podíleli na úkolech, jako jsou například dobrovolné práce v komunitě.
Podle čínského Národního statistického úřadu v Číně v současnosti žije 264 milionů lidí starších 60 let, což představuje 18,7 % celkové populace. Tento trend by podle mnohých mohl potenciálně tuto druhou největší ekonomiku světa ohrozit.
Země ve svém 14. pětiletém plánu (2021–2025) výslovně uvedla, že bude zákonem stanovený věk odchodu do důchodu zvyšovat „postupně, pružně a diferencovaně", aby se tomuto „novému normálu" přizpůsobila.
Během své návštěvy Si také zdůraznil, že je třeba dosáhnout hlavních cílů letošního hospodářského a sociálního rozvoje země.
Zdůraznil nutnost dosažení rovnováhy mezi prevencí a kontrolou onemocnění COVID-19 a ekonomickým a společenským rozvojem a mezi rozvojem a bezpečností, podpory kvalitního rozvoje a snahy naplnit hlavní sociální a hospodářské cíle a úkoly pro tento rok, aby byl zajištěn dobrý začátek 14. pětiletého plánu.
Si, který je také generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (KS Číny) a předsedou ústřední vojenské komise, také konstatoval, že je třeba zavést v praxi novou filozofii všestranného a věrného rozvoje.
Si vyzývá k zachování a rozvoji kulturního dědictví
V proslulém horském středisku Čcheng-te, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se Si seznámil s jeho historií a úsilím věnovaném jeho zachování.
Letovisko má důležitý historický význam pro komunikaci mezi různými etnickými menšinami, přizpůsobení náboženství a společnosti a rozvoj kulturního dědictví, jakožto i pro harmonické soužití člověka s přírodou, vyzdvihl Si.
Zdůraznil také kulturní sebevědomí a jednotu mezi mnohonárodnostními skupinami.
Poté čínský prezident navštívil slavný buddhistický chrám Pchu-ning, který se nachází nedaleko tohoto letoviska, a muzeum v Čcheng-te.
Si: Od „revitalizace venkova" k „revitalizaci průmyslu"
Čína vždy považovala vitalizaci venkova za jeden z klíčových prvků rozvoje moderní ekonomiky, a prezident Si v tomto ohledu učinil další krok. Zdůraznil význam „revitalizace průmyslu".
Ve vesnici Ta-kuej-kchou, kterou Si navštívil, nyní pěstují jahody, hroznové víno a třešně. Ovoce však nebylo jejich první volbou.
Vesnice si vyzkoušela pěstování rýže, kukuřice i zeleniny. Ale z řady různých důvodů, jako například nedostatku vody, byla produkce těchto plodin neuspokojivá. Vesničané na nich proto nemohli vydělávat. Proto se místo toho začali věnovat pěstování ovoce.
Pro 1700 obyvatel vesnice je nyní hlavní činností pěstování jahod, na kterém každá z domácností vydělá ročně zhruba 15 tisíc dolarů.
Si vyzval vesnice k tomu, aby zavedly metody přizpůsobené na míru daným podmínkám a využitím svých silných stránek identifikovali konkrétní zdroje, a současně vyzval k posílení venkovské infrastruktury a systému veřejných služeb.
Video – https://www.youtube.com/watch?v=gCnoBdWb7P8
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article