CGTN: Čína a Polsko dále posílí kulturní výměny v zájmu dvoustranného přátelství
PEKING, 26. června 2024 /PRNewswire/ -- V létě loňského roku se v čínském městě Tchien-ťin sešlo celkem 24 studentů z Konfuciových institutů polské Univerzity Adama Mickiewicze a Univerzity ve Visle a vydali se na dvoutýdenní cestu za poznáním čínské kultury.
V rámci letního tábora „Čínský most", akce zaměřené na podporu porozumění čínskému jazyku a kultuře mezi studenty z různých zemí a na posílení přátelských výměn mezi čínskými a zahraničními studenty, ocenili kouzlo čínské kultury tím, že absolvovali kurzy čínštiny a účastnili se kulturních návštěv a aktivit.
"Moje cesta v Číně skončila, ale moje cesta za poznáním čínské kultury teprve začala," řekl jeden z účastníků tábora během slavnostního předávání diplomů.
Čína a Polsko se mohou pochlubit dlouhou historií a hlubokými kulturními tradicemi. Mezilidská a kulturní výměna mezi oběma stranami je v posledních letech stále aktivnější, uvedla Pcheng Li-jüan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, během pondělní návštěvy Čínského národního centra múzických umění (NCPA).
Pcheng navštívila Čínu společně s Agatou Kornhauserovou-Dudouvou, manželkou polského prezidenta Andrzeje Dudy, který je zde na státní návštěvě. Užili si představení, včetně tradiční čínské lidové hudby, pekingské opery a klavírních skladeb z obou zemí.
Rozmach mezilidských výměn
Během svého pobytu na Technické univerzitě v Tchien-ťinu se 24 polských studentů zúčastnilo kurzů čínštiny a kulturních přednášek, jakož i projektů, jako je kaligrafie, řezání papíru a tai-chi.
"Výměny mezi čínskými a polskými studenty přispívají k podpoře kulturních výměn mezi oběma zeměmi," uvedl Liou Čchün, pracovník univerzitní jazykové a kulturní školy.
V současné době existuje několik polských univerzit, které nabízejí kurzy čínštiny, a Konfuciovy instituty v Polsku často organizují letní tábory a vzdělávací delegace, které navštěvují Čínu, aby podpořily vzdělávací a kulturní výměny mezi oběma zeměmi.
S obohacením kulturních výměn se také prohloubí vzájemné porozumění a přátelství mezi oběma národy, řekl Peng.
Agata, která oceňuje tradiční čínskou kulturu, uvedla, že se těší na další výměny a spolupráci mezi oběma zeměmi a na posílení přátelství mezi oběma národy.
Posílení výměny a spolupráce
Čína a Polsko v pondělí vydaly akční plán na prohloubení svého komplexního strategického partnerství a dohodly se, že upřednostní spolupráci v oblasti mezilidských a kulturních výměn.
Podle přední čínské internetové cestovní agentury Ctrip se Polsko od 23. června 2024 řadí mezi 30 nejlepších zdrojových destinací pro turisty, kteří letos navštíví Čínu.
Na nadcházející letní prázdniny se počet objednávek cest polských turistů do Číny zvýšil o 80 procent ve srovnání s loňským rokem.
V úterý Čína oznámila, že rozšíří bezvízový styk s Polskem. Od 1. července 2024 do 31. prosince 2025 budou moci do Číny vstupovat polští občané s běžnými cestovními pasy a pobývat v ní bez víz po dobu až 15 dnů za účelem podnikání, turistiky, návštěvy příbuzných a přátel a tranzitu.
Polsko se nachází v srdci Evropy a má s Čínou úzké hospodářské a obchodní styky, řekl Čchin Ťing, viceprezident společnosti Ctrip Group, a dodal, že bezvízová politika se pro Čínu stala silným opatřením na podporu oživení příjezdového cestovního ruchu.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article