CGTN: Ako Čína ohlasuje novú etapu rozvoja vidieka?
PEKING, 31. októbra 2022 /PRNewswire/ -- Čína, využitím svojho víťazstva pri odstraňovaní absolútnej chudoby, je teraz pripravená na nové kolo rozvoja poľnohospodárstva a vidieka, keďže snahy o oživenie vidieka sú v plnom prúde.
V správe pre 20. národný zjazd Komunistickej strany Číny (KSČ) sa zdôraznilo, že krajina bude naďalej klásť poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka na prvé miesto, upevňovať a rozširovať úspechy v zmierňovaní chudoby a posilňovať základy potravinovej bezpečnosti na všetkých frontoch.
Čínsky prezident Si Ťin-pching vo svojej prvej inšpekcii po skončení 20. národného zjazdu KSČ zdôraznil pokrok v revitalizácii vidieka vo všetkých oblastiach a neúnavné úsilie o dosiahnutie modernizácie poľnohospodárstva a vidieka.
Počas svojej návštevy mesta Jen-an v provincii Šen-si na severozápade Číny a mesta An-jang v provincii Che-nan v strednej Číne od stredy do piatku povedal, že je potrebné uprednostniť rozvoj poľnohospodárskych a vidieckych oblastí a upevniť a rozšíriť úspechy Číny pri zmierňovaní chudoby.
Pokrok v oživení vidieka
Keď Si Ťin-pching vystúpil z vlaku v stredu popoludní, zamieril priamo do dediny Nangou v meste Jen-an.
V tamojšom sade sa Si Ťin-pching rozprával s miestnymi dedinčanmi a podrobne sa pýtal na to, ako pestujú jablone a zbierajú ovocie, aké druhy jabĺk vysadili, za aké ceny sa ich jablká predávali a aký majú príjem. Pýtal sa aj na to, ako sa v obci rozvíjalo pestovanie jabĺk a iné odvetvia.
Si Ťin-pching povedal, že sedem rokov žil v severnom Šen-si. V tom čase videl dedinčanov žiť v drsných podmienkach a neustále premýšľal o tom, ako im zlepšiť život.
„Dedinčania majú teraz prácu a stabilný príjem, zatiaľ čo deti majú dobré vzdelanie a starší ľudia sú krytí zdravotným poistením," povedal Si Ťin-pching. „Život je stále lepší a lepší."
Ako spomenul Si Ťin-pching: „zmeny v severnom Šen-si odrážajú zmeny v Číne." V posledných rokoch sme zaznamenali výrazný pokrok v posilňovaní vidieckeho priemyslu, podpore využívania poľnohospodárskych technológií a budovaní krásnej krajiny v snahe o oživenie vidieka.
Podľa čínskeho ministerstva poľnohospodárstva a vidieckych záležitostí dosiahol disponibilný príjem obyvateľov vidieka v roku 2021 na obyvateľa 18 931 jüanov (približne 2 981,96 USD), čo v reálnom vyjadrení predstavuje nárast o 9,7 %.
Zlepšenie životného prostredia na vidieku je súčasťou realizácie stratégie oživenia vidieka. Podľa Hong Tianyuna, zástupcu vedúceho Národnej správy pre revitalizáciu vidieka, bolo zrekonštruovaných viac ako 40 miliónov toaliet pre vidiecke domácnosti a miera čistenia odpadových vôd na vidieku dosiahla približne 28 % odkedy Čína v roku 2018 spustila trojročnú kampaň na zlepšenie životného prostredia na vidieku.
Vyžaduje sa tvrdá práca
Si Ťin-pching vyzval na podnikavého ducha sebestačnosti a tvrdej práce, keď v piatok ráno navštívil kanál Hongqi, alebo kanál Červenej vlajky, v meste Linzhou v provincii Che-nan v strednej Číne.
Dokončenie kanála, kľúčového zavlažovacieho projektu a významného technického diela 60. rokov, trvalo miestnym ľuďom takmer 10 rokov. Bol postavený na strmom pohorí Tchaj-chang, aby priviedol vodu do vyprahnutého okresu Linxian, ktorý je v súčasnosti známy ako mesto Linzhou.
Samotný kanál Červenej vlajky je pamätníkom hrdinského ducha ľudí z okresu Linxian, ktorí sa nezmierili s osudom a porážkou, povedal Si Ťin-pching.
Vyzval mladú generáciu, aby pokračovala v tomto duchu a prispela k realizácii cieľa druhej storočnice - vybudovať z Číny veľkú modernú socialistickú krajinu vo všetkých aspektoch. „Žijeme vo výnimočnej dobe a mali by sme podľa toho žiť."
„Kultúrna dôvera"
Keď počas svojej inšpekcie do stredočínskeho mesta An-jang v piatok popoludní Si Ťin-pching navštívil ruiny Jin, zdôraznil tiež dôležitosť budovania kultúrnej dôvery.
Ruiny sa môžu pochváliť archeologickými pozostatkami starobylého mesta Jin, posledného hlavného mesta dynastie Šang (1600 - 1046 pred Kristom). Kostné písmo Orákulum objavené v ruinách sa považuje za najstaršie čínske nápisy.
V roku 1928 objavili čínski archeológovia komplex ruín, ktoré UNESCO v roku 2006 zaradilo na zoznam svetového dedičstva.
Si Ťin-pching povedal, že kvalitnú tradičnú čínsku kultúru možno lepšie zachovať prostredníctvom vykopávok, štúdia a ochrany kultúrnych pamiatok.
Vyzval čínsky ľud, aby posilnil svoju dôveru v čínsku kultúru a stal sa sebavedomejším a hrdým.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article