Yang Chaobin z Huawei prezentuje serię rozwiązań 5G dla wszystkich pasm
BANGKOK, 28 października 2022 r. /PRNewswire/ -- Podczas Globalnego Forum Mobilnych Sieci Szerokopasmowych 2022 (MBBF2022), Yang Chaobin, prezes działu produktów i rozwiązań ICT i działu rozwiązań bezprzewodowych w firmie Huawei, przedstawił koncepcję One 5G i zestaw rozwiązań mających usprawnić ewolucję wszystkich pasm do 5G.
„5G jest na ścieżce szybkiego rozwoju – powiedział Yang. - Przyszłość wzywa do przejścia wszystkich pasm na 5G. Rozwiązanie 5G dla wszystkich pasm (All-Band 5G) pozwoli klientom na budowanie sieci 5G oferującej optymalną wydajność, doskonałe wrażenia i minimalne zużycie energii".
Komercjalizacja 5G trwa od trzech lat. Technologia rozwija się dynamicznie w zakresie zasięgu sieci, urządzeń i liczby użytkowników. 5G zapewnia konsumentom wyższą jakość i bardziej wciągające doświadczenia cyfrowe, a także przyczynia się do przyspieszenia transformacji cyfrowej w szeregu branż. Usprawnia sposób, w jaki pracujemy i podnosi efektywność produkcji w przemyśle. Jeśli chodzi o budowę sieci 5G, operatorzy w początkowej fazie skupiali się na rozwoju pasm TDD i mmWave, jednak ostatnio większość z nich wybiera konwergentne tryby TDD+FDD.
W dalszej kolejności wszystkie połączenia i usługi będą przenoszone do sieci 5G, podobnie jak wszystkie pasma. Firma Huawei opracowała koncepcję i rozwiązania One 5G, które pozwolą maksymalnie wykorzystać możliwości wszystkich pasm i ułatwią kompleksową koordynację pomiędzy pasmami, kładąc w ten sposób fundament pod budowę efektywnych i opłacalnych sieci 5G.
MetaAAU i ELAA poprawiają też zasięg odbierania i wysyłania danych przez TDD przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii
Połączenie szerokopasmowej transmisji TDD z technologią Massive MIMO pozwoliło zapewnić międzygeneracyjne doświadczenie 5G. Ponieważ zapewnienie lepszego zasięgu i wyższej przepustowości przy niższym zużyciu energii jest tak ważne, przygotowaliśmy szereg nowych rozwiązań TDD Massive MIMO.
Huawei MetaAAU przenosi wydajność i efektywność energetyczną na zupełnie nowy poziom, wykorzystując technologię ekstremalnie dużego zestawu antenowego (ELAA), jak również innowacyjne oprogramowanie i koordynację sprzętową. Technologia MetaAAU została wprowadzona na dużą skalę na całym świecie. Udowodniono, że podnosi ona szybkość odbierania i wysyłania danych i poprawia wrażenia użytkowników przy mniejszym zużyciu energii.
Produkty o zwiększonej szerokopasmowości będą niezbędne dla operatorów, aby spełnić nowe potrzeby alokacji pasma i ułatwić wdrożenie sieci ultraszerokopasmowych. Nowa technologia Huawei MetaAAU 800 MHz obsługuje obecne wdrożenia w paśmie C i ułatwi wdrożenie nowych zakresów pasma w przyszłości.
W przypadku ograniczonej przestrzeni na instalację anten, Huawei zapewnia technologię Meta BladeAAU, która w unikalny sposób łączy w sobie rozwiązania Meta i Blade, pozwalając na łatwe wdrożenie MetaAAU i wszystkich pasm poniżej 3GHz na jednym maszcie, co czyni z niej idealny wybór do scenariuszy z zastosowaniem pojedynczej anteny.
Technologie ultraszerokopasmowe i wieloantenowe ułatwiają wdrożenia w podzielonemu na fragmenty spektrum FDD i poprawiają wydajność widmową
Starsze pasma FDD nadal będą ewoluować w kierunku 5G. W toku realizacji tego procesu mogą pojawić się wyzwania związane z podzielonym na fragmenty spektrum wąskopasmowym i współistnieniem wielu technologii dostępu radiowego (multi-RAT).
Huawei aktualizuje swoją serię rozwiązań ultraszerokopasmowych i wieloantenowych, aby pomóc operatorom uprościć wdrożenia, poprawić wydajność widmową i zapewnić wysokiej jakości wrażenia użytkowników we wszystkich technologiach dostępu radiowego.
Ultraszerokopasmowa technologia Huawei 4T4R RRU obsługuje uproszczone wdrażanie sieci wielopasmowych w częstotliwościach 700-900 MHz lub 1,8-2,6/1,4 GHz i podział energii na poziomie milisekund w obrębie wszystkich operatorów, pasm i technologii dostępu radiowego, co obniża zużycie energii przy jednoczesnym zapewnieniu pokrycia spektrum GSM/UMTS (GU).
Inny produkt Huawei, ultraszerokopasmowa technologia 8T8R RRU może zwiększyć przepustowość sieci 4G i 5G odpowiednio 1,5 i 3 razy. Wspólnie z anteną Hertz platform, która posiada wbudowaną technologię SDIF, 8T8R RRU może obniżyć zużycie energii.
W przypadku scenariuszy wymagających dużej przepustowości Huawei zapewnia technologię FDD Massive MIMO AAU, która może podnieść przepustowość sieci 4G i 5G odpowiednio trzy- i pięciokrotnie, poprawiając parametry tych sieci. Produkt został wdrożony komercyjnie na dużą skalę w ponad 70 sieciach na całym świecie.
W przypadku scenariuszy jednomasztowych, Huawei zapewnia rozwiązanie FDD BladeAAU, które jest pierwszym w branży łączącym technologie FDD Massive MIMO AAU i anteny pasywne poniżej 3 GHz. Pozwala to na łatwe wdrożenie na pojedynczym maszcie.
Rozwiązania LampSite i RuralLink umożliwiają powszechną dostępność 5G
Biorąc pod uwagę fakt, że 70% ruchu sieci bezprzewodowych pochodzi z wnętrz budynków, Huawei opracował rozwiązanie LampSite 5.0, które łączy w sobie wielopasmową technologię TDD+FDD i multi-RAT. Dzięki zwartemu designowi, LampSite 5.0 obniża wagę i objętość sprzętu, jednocześnie obniżając zużycie energii. Dodatkowo rozwiązanie LampSite wykorzystuje technologię mmWave, aby zapewnić przepustowość 10 Gb/s wewnątrz budynków w oparciu o rozproszoną ultraszerokopasmową architekturę.
Huawei wprowadził także rozwiązanie RuralLink zaprojektowany dla odległych miejsc. Dzięki temu rozwiązaniu, do zapewnienia zasięgu na terenach wiejskich w trzech sektorach wystarczy pojedynczy moduł RRU i antena, a mikrofalowe rozwiązanie fronthaul może sprawić, że wdrożenie modułu BBU na miejscu nie będzie konieczne. Odległość pomiędzy punktem RuralLink, a stacją bazową może wynosić do 20 km. Dzięki uproszczonemu designowi i ultraniskiemu zużyciu energii, całą stację można zasilić przy pomocy zaledwie 6 paneli słonecznych i możliwa jest jej zdalna obsługa i konserwacja.
Innowacyjne rozwiązanie mmWave pozwala na komercyjne wdrożenie technologii mmWave w hotspotach na zewnątrz i scenariuszach wewnątrz budynków
Szerokopasmowe widmo mmWave oferuje duże zasoby i już ponad 140 operatorów otrzymało do niego dostęp. Typowym zastosowaniem dla mmWave są hotspoty zewnętrzne i lokalizacje wewnątrz budynków.
W przypadku hotspotów zlokalizowanych na zewnątrz, rozwiązanie mmWave od Huawei wykorzystuje technologię iBeam oraz inteligentny algorytm koordynacji wysokiego i niskiego pasma, aby osiągnąć precyzyjne wyrównanie wiązki i szybki tracking. Wyniki w ramach ciągłego korzystania wskazują, że możliwe jest zapewnienie nieprzerwanie wysokich parametrów postrzeganych przez użytkowników w poruszających się pojazdach oraz we wnętrzach budynków rozmieszczonych wzdłuż ulic.
W przypadku zastosowań wewnątrz budynków, rozwiązanie Huawei LampSite 5.0 obsługujące pasmo 800 MHz mmWave, pasmo C i pasmo 1,8 GHz, korzysta z rozproszonej architektury zapewniając ultrawysoką przepustowość powyżej 10 GB/s. Te nowe możliwości pozwolą też na płynne przejście do połączeń w budynkach, uwalniając jednocześnie pełny potencjał mmWave.
IntelligentRAN napędza inteligentne sieci 5G
W miarę ewolucji wszystkich pasm do 5G, niezbędne są inteligentne sieci, które spełnią wymagania zróżnicowanych usług, poprawią efektywność obsługi i eksploatacji rozwiązań multi-RAT i znajdą równowagę pomiędzy wrażeniami użytkowników a zużyciem energii. Dzięki wielowarstwowej architekturze informacyjnej, Huawei IntelligentRAN pomaga operatorom obniżać koszty obsługi i konserwacji sieci, wprowadzać nowe możliwości i tworzyć więcej szans rozwoju biznesowego.
Połączenie rozwiązań One 5G dla wszystkich pasm i IntelligentRAN odblokowuje pełny potencjał pasm, w tym TDD, FDD i mmWave i ułatwia koordynację we wszystkich pasmach, zapewniając lepsze parametry sieci i niższe zużycie energii realizując zasadę: Wiele pasm działa jak jedno pasmo, a wiele sieci jak jedna sieć.
„To najlepsze ze wszystkich czasów – podsumował Yang. - Technologia 5G wchodzi w nową erę. Trzeba nadal wprowadzać innowacje do sieci 5G w celu realizacji wizji odmieniania świata i dążenia do rzeczywistości pełnej inteligentnych rozwiązań".
Gospodarzem Globalnego Forum Mobilnych Sieci Szerokopasmowych 2022 jest Huawei, wspólnie z partnerami branżowymi GSMA i GTI. W dorocznym forum udział biorą operatorzy sieci komórkowych, liderzy sektorów i partnerzy ekosystemu z całego świata, dyskutując na tematy związane z dążeniem do sukcesu komercyjnego sieci 5G, jak również inne ważne tematy branżowe, takie jak ekologiczny rozwój, inteligentne rozwiązania i ewolucja technologii 5G. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.huawei.com/en/events/mbbf2022.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1931498/Yang_Chaobin_speaking_MBBF2022.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article