Rewolucja energetyczna i rolna odciska piętno na wszechświecie
EAST AMHERST, stan Nowy Jork, 26 października 2015 r. /PRNewswire/ -- Współgranie energii z rolnictwem odciśnie piętno na wszechświecie w zakresie stawiania czoła wyzwaniom energetycznym, dostępu do czystej wody, radzenia sobie z głodem i globalnym ociepleniem jednocześnie. Od 2012 roku seryjny przedsiębiorca i wynalazca Darin Pastor pracuje nad realizacją szeroko zakrojonego i globalnego rozwiązania w branżach energetycznej i rolnej. W piątek 23 października 2015 roku Pastor złożył wstępny wniosek o udzielenie patentu na proces związany z wychwytywaniem emisji dwutlenku węgla, elektryczności oraz ciekłych produktów ubocznych powstających przy produkcji syntetycznych paliw płynnych z gazu oraz zastosowania ich w rolnictwie pionowym. Połączenie obu branż z wykorzystaniem oczekującej opatentowania technologii Pastora doprowadzi do powstania pierwszych w historii zakładów produkcji rolnej i paliwowej na skalę masową, które nie przyczyniają się do emisji szkodliwych substancji.
Zamiarem Pastora jest licencjonowanie technologii oczekującej opatentowania do użytku dla klientów na całym świecie. Ponadto firma ma w planach otwarcie co najmniej dziesięciu zakładów w regionie pasa rdzy w Stanach Zjednoczonych w miejscowościach Buffalo, Niagara Falls, Cleveland, Detroit, Rochester, Syracuse i Albany oraz w najbiedniejszych obszarach na całym świecie. Każdy z projektów może stworzyć około 4 000 do 4 5000 miejsc pracy w okresie budowy oraz potrzebować 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników na stałe. W sumie do pomyślnej realizacji wszystkich dziesięciu projektów potrzebnych będzie 40 000 rąk do pracy w okresie budowy oraz 4 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników na stałe. Biorąc pod uwagę lokalizację zakładów w obszarach miejskich cały cykl emisji w tradycyjnej uprawie rolnej i produkcji paliwa może ulec znacznemu zmniejszeniu przez ograniczenie kosztów transportu.
Paliwa syntetyczne praktycznie nie zawierają siarki, metali ciężkich czy związków aromatycznych, substancji tak szkodliwych dla środowiska. Oczekujący opatentowania wynalazek Pastora umożliwia zakładom produkcji syntetycznych paliw płynnych z gazu ograniczenie emisji oraz wyeliminowanie produkcji szkodliwych gazów cieplarnianych trafiających do atmosfery.
Zakłady produkcji paliw płynnych z gazu przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla w trakcie produkcji, lecz nie produkują toksycznych cząstek takich, jak siarka i inne związki aromatyczne. Efekt ten stanowi jedyną w swoim rodzaju szansę na przechwytywanie dwutlenku węgla i przekierowywanie gazu cieplarnianego do farm pionowych, które potrzebują dwutlenku węgla na cele fotosyntezy. W wyniku tego rozwiązania farmy produkują większe i bardziej odżywcze owoce i warzywa. Ponadto produkcja paliw płynnych z gazu generuje trzykrotnie więcej energii elektrycznej niż jest to wymagane do obsługi zakładów. Przez połączenie produkcji paliw płynnych z gazu z farmami pionowymi można nawet wykorzystać proces do odsalania wody i uzdatniania jej do spożycia, do wykorzystania w rolnictwie pionowym czy nawet tradycyjnych formach rolnictwa.
Rolnictwo pionowe oferuje zalety nieobecne w tradycyjnych formach uprawy. Na przykład w przypadku rolnictwa pionowego potrzeba znacznie mniej gruntu, zbiory są częstsze i większe, a uprawy chronione są przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie na grunt farmy pionowe mogą znajdować się w okolicach obszarów miejskich. Wraz z rosnącym zagęszczeniem zaludnienia w obszarach miejskich umieszczenie i wykorzystanie rolnictwa pionowego może znacznie ograniczyć potrzeby logistyczne nieodłącznie związane z tradycyjnym rolnictwem. Ponadto farmy pionowe wytwarzają produkt uboczny pod postacią biomasy, która może być wykorzystywana jako pożywka dla ryb w systemach akwaponicznych. W przypadku, kiedy farmy pionowe umieszczane są strategicznie w obszarach miejskich, dzięki czemu okoliczni mieszkańcy mają łatwy dostęp do warzyw, zwierząt i ryb pochodzących z lokalnej produkcji, można mówić o prawdziwej rewolucji.
Wspomniane wcześniej nowe zakłady przyczynią się do ekonomicznego ożywienia dawnego regionu przemysłowego przy jednoczesnym wykorzystaniu pasa rdzy jako przykładu radzenia sobie z ogólnoświatowymi wyzwaniami energetycznymi, niedostatku żywności, globalnego ocieplenia oraz dostępu do wody. Pastor jest przekonany, że to właśnie jest szansą na zmianę świata na lepsze.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article