Pokrok projektu UNESCO-Huawei Otvorené školy s podporou technológií pre všetkých bol zhodnotený na medzištátnom seminári
Trojročný projekt sa realizuje v Ghane, Etiópii a Egypte s cieľom zabezpečiť kontinuitu a kvalitu vzdelávania v bežných aj krízových situáciách.
ŠEN-ČEN, Čína, 18. júla 2022 /PRNewswire/ -- V Akkre v Ghane sa 7. júla skončil trojdňový medzištátny seminár na tému projektu Otvorené školy s podporou technológií pre všetkých (TeOSS).
Po oficiálnom spustení projektu TeOSS 25. novembra 2021 seminár spoločne zorganizovali spoločnosť Huawei a UNESCO ako súčasť realizačnej fázy projektu. Súčasťou podujatia bola aj správa o pokroku v prvej fáze projektu vrátane doterajších výsledkov a diskusia o realizácii druhej fázy.
UNESCO pomáha ministerstvám školstva a ďalším partnerom v Egypte, Etiópii a Ghane pri realizácii trojročného projektu TeOSS, ktorý potrvá do augusta 2023. Projekt bol vypracovaný v rámci programu UNESCO-Huawei Funds-in-Trust a zahŕňa návrh, pilotné testovanie a rozširovanie otvorených školských systémov využívajúcich technológie. Tieto systémy vrátane učebných osnov, interakcie medzi učiteľmi a študentmi a sociálnej starostlivosti budú dostupné v školách, domácnostiach a na iných miestach, čím sa zabezpečí kontinuita a kvalita vzdelávania aj v prípade krízy, akou je pandémia.
„Digitálna revolúcia napreduje tromi smermi, ktoré sa odrážajú v tomto projekte: zabezpečiť pripojenie pre všetkých, vytvoriť bezplatný verejný digitálny vzdelávací obsah a platformy a zamerať sa na to, ako môžu technológie posilniť pedagogické inovácie a zmeny," povedala Stefania Giannini, zástupkyňa generálneho riaditeľa UNESCO pre vzdelávanie.
Každý projekt TeOSS, ktorý bol naplánovaný v úzkej spolupráci s vládami Egypta, Ghany a Etiópie a zosúladený s ich národnými stratégiami, bol vypracovaný tak, aby spĺňal špecifické miestne potreby.
V Egypte bol vyvinutý rámec zručností v oblasti IKT pre učiteľov a študentov škôl K12. Odborníci na vývoj digitálnych kurzov a učitelia základných a stredných škôl absolvujú školenie a bude zriadené Národné centrum dištančného vzdelávania, ktoré budú využívať pedagógovia na celoštátnej úrovni, aby sa zabezpečila kontinuita v profesionálnom rozvoji.
„Od spustenia nového systému v Egypte sa prezident mimoriadne angažoval v modernizácii modelu vzdelávania v krajine," povedal dr. Hanem Ahmed, vedúci oddelenia medzinárodnej spolupráce ministra školstva a technického vzdelávania Egyptskej arabskej republiky v mene jeho excelencie dr. Tareka Shawkiho, ministra školstva a technického vzdelávania Egyptskej arabskej republiky.
Projekt TeOSS v Etiópii sa zameriava na vybudovanie infraštruktúry IKT na prepojenie pilotných škôl, školenie učiteľov a študentov a vybudovanie systému riadenia vzdelávania integrovaného s platformou školenia učiteľov.
„Projekt je v dokonalom súlade s národnými stratégiami Etiópie, pokiaľ ide o potrebu využívania IKT a digitálneho obsahu v našom systéme. Tento systém budeme rozširovať aj tým, že všetky aktivity prispôsobíme miestnym podmienkam," povedal dr. Zelalem Assefa, generálny riaditeľ pre IKT a digitálne vzdelávanie na ministerstve školstva Etiópskej federatívnej demokratickej republiky.
V Ghane sa zameriava na vytváranie digitálneho obsahu pre všetky predmety, ako aj na poskytovanie odbornej prípravy pre učiteľov a študentov základných a stredných škôl. V rámci projektu sa buduje aj elektronické úložisko, ktoré môžu učitelia využívať na nahrávanie obsahu a ku ktorému budú mať študenti prístup online aj offline s malým alebo žiadnym dohľadom.
„Musíme byť schopní využívať technológie na zlepšenie poskytovania vzdelávania. Ak chceme dosiahnuť cieľ 4 trvalo udržateľného rozvoja, potrebujeme digitálne platformy ako nástroj a páku na jeho dosiahnutie," povedal John Ntim Fordjour, námestník ministra školstva, v mene jeho excelencie dr. Yaw Osei Adutwuma, ministra školstva Ghanskej republiky.
TeOSS je v súlade s doménou Tech4Education iniciatívy spoločnosti Huawei v oblasti digitálnej inklúzie TECH4ALL, ktorej cieľom je zvýšiť rovnosť a kvalitu vzdelávania pomocou technológií a ktorá pracuje na zlepšení digitálneho prístupu, zlepšení digitálnych zručností a rozvoji vysokokvalitných kurzov. Program Huawei ICT Academy je navrhnutý tak, aby prostredníctvom zlepšovania digitálnych zručností pomáhal rozvíjať talenty v oblasti IKT.
„S cieľom dosiahnuť globálnu spravodlivosť v oblasti vzdelávania a zdieľať vzdelávacie zdroje spoločnosť Huawei spustila súhrnnú platformu komplexných služieb „Huawei Talent," uviedol Zhang Jing, vyšší riaditeľ Huawei Education Talent Ecosystem v Huawei ICT Academy Development. „S cieľom preklenúť priepasť medzi ponukou a dopytom po talentoch v digitálnej ére spoločnosť Huawei vytvára aliancie talentov, zlepšuje zručnosti, rozvíja štandardy talentov a podporuje hodnotu talentov, aby pomohla svetu stať sa digitálnejším."
Technológie už teraz preukazujú svoju vlastnú hodnotu pri transformácii vzdelávania, ktorá bude v budúcnosti naďalej rásť.
„Digitálne technológie sa stali novou hnacou silou produktivity, ktorá podporuje inovácie vo vzdelávacích modeloch, transformáciu vzdelávacích metodík a inteligentnejšie vzdelávacie prostredie," povedal Kevin Zhang, riaditeľ marketingu pre infraštruktúru IKT spoločnosti Huawei. „Skúmame, ako aplikovať umelú inteligenciu, napríklad počítačové videnie, spracovanie prirodzeného jazyka a reči, na vzdelávanie. Inovatívne technológie môžu pomôcť vyriešiť najnaliehavejšie problémy sveta. Preto musíme naďalej spolupracovať na inováciách."
Spoločný a inovatívny prístup projektu TeOSS pomáha vytvárať inkluzívne, spravodlivé a kvalitné vzdelávanie pre všetkých a podporuje možnosti celoživotného vzdelávania. Umožní národom prehodnotiť vzdelávanie a podporí novú generáciu digitálnych škôl a digitálnych študentov.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article