Nowa technologia Dynamark® Effect firmy Ball Packaging Europe otwiera nową erę personalizacji produktów
– Technologia druku zorientowana na klienta: Przełomowe rozwiązanie pozwala stworzyć całą paletę dynamicznych projektów, ukierunkowanych na promocję marki –
ZURYCH, 17 czerwiec 2015 /PRNewswire/ -- Najnowsze osiągnięcie techniczne w zakresie projektowania puszek nosi wdzięczną nazwę ostatniej, nowatorskiej technologii nadruku firmy Ball – Dynamark® Effect. W odpowiedzi na panujący trend indywidualizacji produktów to przełomowe rozwiązanie w "świecie metali" może zmienić seryjnie produkowane puszki do napojów w prawdziwie indywidualne kreacje. Technologia Dynamark® Effect, umożliwiająca uzyskanie w ramach jednej partii produkcyjnej do 24 różnych wzorów, występuje w trzech różnych opcjach. Pierwszy model tej serii, Dynamark® Effect 1.0, został wprowadzony na rynek przez firmę Ball w 2013 i przekonał wszystkich, że produkcja limitowanych edycji może być tak prosta, jak produkcja masowa. W roku 2015, tuż przed letnią porą, firma Ball wprowadziła najnowsze modele w tej serii – 2.0 i 3.0. Każdy z nich otwiera nowe możliwości w marketingu danej marki, obejmując całe spektrum napojów.
Informacja dla prasy w wyjątkowym, interaktywnym formacie multimedialnym: http://www.multivu.com/players/English/7074651-ball-packaging-europe-dynamark-effect
Specjalne promocje? Nic prostszego i szybszego
„Rozwijając technologię Dynamark® Effect wykorzystaliśmy dwa istotne determinanty obecnego rynku: trend indywidualizacji produktu masowego oraz potrzebę odpowiedniego dopasowania designu do zdarzeń zmiennych w czasie, jak festiwale muzyczne lub zawody sportowe", mówi Antti Laakkonen, dyrektor handlowy (ds. produktów) w Ball Packaging Europe. „Korzystając z naszego nowatorskiego rozwiązania Dynamark® Effect pomagamy klientowi zwiększyć wizualną atrakcyjność jego produktu, a jednocześnie dbamy o trwałą relację z klientem dzięki reagowaniu na jego potrzeby. Nasza wydajna i oszczędna technologia jest dedykowana dla stalowych i aluminiowych puszek każdej wielkości".
Takie puszki z limitowanej edycji są dość nowym zjawiskiem na rynku napojów. W roku 2013 wprowadzenie na rynek modelu Dynamark® Effect 1.0 ustanowiło nowe standardy w technologii indywidualnego nadruku – debiutując podczas międzynarodowej akcji promocyjnej „Share a Coke". Zamiast kultowego logo Coca-Cola puszki ozdobiono prostymi, jednobarwnymi hasłami, widniejącymi na kolorowo-białym metalowym płaszczu. Technologia Dynamark® Effect 1.0, zastępując logo Coca-Cola, umożliwiła firmie „zdjęcie marki", dzięki czemu konsument mógł stać się prawdziwym właścicielem puszki, co potęgowało przyjemność konsumpcji. Ta kampania zmieniła koncern Coca-Cola w prawdziwego tytana marketingu, a puszki w bardzo cenne trofea kolekcjonerskie.
Rozwiązanie...tkwi w szczegółach
Zamiast spocząć na laurach, firma Ball natychmiast przystąpiła do rozwoju swojej flagowej technologii. Coca-Cola (Light) i monachijski browar Paulaner skorzystały już z rozwiązania nowej generacji, Dynamark® Effect 2.0. Efekt jest imponujący. Pierwszym produktem, który powstał dzięki tej technologii, była limitowana edycja puszek do piwa o pojemności 500 ml, będąca uhonorowaniem słynnego klubu piłkarskiego Bayern Monachium. Puszki, w charakterystycznych czerwono-niebieskich barwach klubu, udekorowano portretami 12 graczy, tworząc 12 różnych, niezwykle dynamicznych puszek. Dzięki Dynamark® Effect 2.0 firma Ball może odtworzyć wielkoformatowy krój czcionki, proste obrazy i projekty graficzne, zarówno w takim samym, jak i w kolorze kontrastującym z barwą puszki. Umożliwiając nadruk najdrobniejszych detali, model 2.0 daje klientowi wszechstronne możliwości projektowania. „Co to znaczy? Że bardzo cienkie, delikatne kontury, np. cień lub włosy, mogą być uwzględnione w projektach, dając niezwykle realistyczny wygląd i wrażenie", dodaje Antti Laakkonen. Ekscytujące opakowania, dostępne od połowy marca w wybranych sklepach spożywczych i punktach sprzedaży napojów, stały się wielkim hitem wśród fanów piłki nożnej.
Hołd dla rock'n'rolla
Browary Karlsberg również dostrzegły niezwykłe zalety tej technologii, dzięki czemu w kwietniu uruchomiono z udziałem Dynamark® Effect 2.0 produkcję limitowanej edycji puszki, poświęconej tematycznie zespołowi rockowemu AC/DC. W uznaniu dla tych żyjących legend rocka i ich fanów niemieckie browary wydały serię ośmiu puszek piwa o pojemności 568 ml z okazji światowej trasy koncertowej zespołu „Rock or Bust". Każda puszka, wykonana z metalu w kolorze atrakcyjnej czerni, ozdobiona jest datą i nazwą jednego z ośmiu niemieckich miast, w których ta australijska kapela będzie koncertować w okresie od maja do lipca 2015 r. Logo zespołu w żywych, atrakcyjnych kolorach stanowi podkreślenie żywiołowej energii AC/DC na scenie i wprawia fanów w nastrój oczekiwania na to spektakularne wydarzenie muzyczne.
Model 3.0, najmłodsze dziecko w rodzinie Dynamark® Effect, jest całkowicie nowym rozwiązaniem firmowanym przez Ball. Choć model 2.0 daje już niezły popis realistycznego designu, to jego młodszy brat 3.0 otwiera kolejną erę zmiennych nadruków dwukolorowych, obrazów o wysokiej rozdzielczości o jakości zbliżonej do fotografii. „Nowa technologia, która będzie gotowa do wprowadzenia na rynek latem tego roku, umożliwi indywidualizację nadruku wykraczającą poza wcześniejsze oczekiwania. Bez trudu zmierzy się ona z rosnącymi wymaganiami względem projektów zawierających bardziej skomplikowaną grafikę i treść" podsumowuje Antti Laakkonen. „Dzięki dostępnemu już modelowi 3.0 będziemy mogli zaproponować klientom pełen zakres możliwości marketingowych, jakie stwarza to nasze najnowsze osiągnięcie techniki".
To, kim jesteśmy jest we wszystkim, co robimy.
Ball Packaging Europe
Ball Packaging Europe to jeden z czołowych europejskich producentów puszek do napojów. Firma zatrudnia 2800 osób w 12 fabrykach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii oraz Serbii. Ball Packaging Europe jest oddziałem Ball Corporation, dostawcy wysokiej jakości opakowań metalowych do napojów, żywności oraz artykułów gospodarczych, a także techniki lotniczej i kosmicznej oraz innych technologii i usług, głównie dla rządu USA. Ball Corporation i jej oddziały zatrudniają ponad 14,5 tysiąca osób na całym świecie. Wartość sprzedaży w roku 2014 wyniosła ponad 8,6 miliarda USD.
Ball Packaging Europe Radomsko Sp. z. o.o.
Ball Packaging Europe Radomsko Sp. z. o.o. powstał w roku 1994. Zakład produkuje rocznie około 1,5 miliarda puszek, przede wszystkim do piwa, napojów bezalkoholowych i napojów energetycznych. Klientami oddziału są właściciele marek w Polsce i innych krajach Europy, a także międzynarodowi producenci napojów.
Puszka do napojów jest przyjazna dla środowiska i klimatu:
Puszka to opakowanie do napojów najczęściej na świecie poddawane recyklingowi. Recykling przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, tym samym chroniąc klimat. Dzięki wykorzystaniu przetworzonych materiałów można zaoszczędzić do 95 procent energii, potrzebnej do wyprodukowania nowych materiałów. W Polsce poddaje się recyklingowi niemal 70 procent puszek do napojów.
Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejsze materiały zawierają „oświadczenia dotyczące przyszłości" związane z przyszłymi wydarzeniami i wynikami finansowymi. Wyrażenia takie jak „przewidywany", "zamierzony" czy „oczekiwany" i słowa o podobnym wydźwięku mają na celu określenie oświadczeń dotyczących przyszłości. Podlegają one znanemu i nieznanemu ryzyku, które mogłoby sprawić, że faktyczne wyniki będą się znacznie różnić od wyrażonych czy sugerowanych. Firma nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za publiczne uaktualnianie bądź weryfikowanie wszelkich oświadczeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń czy innych okoliczności. Kluczowe ryzyko i niepewność zostały podsumowane we wnioskach złożonych przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełdy, w tym Załącznik 99.2 w naszym Formularzu 10-K, dostępnym na naszej witrynie internetowej oraz na http://www.sec.gov/. Czynniki mogące wpłynąć na segmenty opakowań to wahania popytu i preferencji produktów, dostępność oraz koszt surowców, dostępność opakowań konkurencji, polityka cenowa i zastępowanie produktów, zmiany klimatyczne i pogodowe, zbiory, działalność konkurencji, niemożność osiągnięcia planowanych usprawnień produktywności lub obniżenia kosztów produkcji, obowiązkowa kaucja lub inne obostrzenia prawne, konsolidacja klientów i dostawców, wpływ energii i łańcucha dostaw, zmiany w kontraktach z głównymi odbiorcami i dostawcami lub utrata głównego odbiorcy czy dostawcy, brak stabilności politycznej oraz sankcje, zmiany w kursach wymiany walut lub stawkach podatkowych. Czynniki mające wpływ na naszą działalność lotniczą to finansowanie, uzyskanie zgód, dostępność i powtarzalność kontraktów rządowych i prywatnych, opóźnienia, rozbudowa i ryzyko techniczne wpływające na kontrakty w branży. Czynniki wywierające wpływ na firmę jako całość to te wyżej wymienione oraz zmiany w księgowaniu, zmiany w zarządzie wyższego szczebla, niedawna światowa recesja i jej wpływ na płynność finansową, ryzyko kredytowe, wartość aktywów oraz gospodarka, udane lub nieudane przejęcia, ustawodawstwo, w tym związane z podatkami, środowiskiem, zdrowiem i BHP, w tym amerykańską FDA oraz inne działania mające wpływ na produkty wprowadzane do produkowanych przez nas opakowań, chemikalia lub substancje wykorzystywane w surowcach lub w procesie produkcyjnym, śledztwa rządowe, rozwój technologii oraz innowacje, uszczerbek na reputacji firmy, postępowanie w sprawie korupcyjnej, patentowej lub innej, strajki, zmiany w kosztach pracy, stopy zwrotu przewidywane i faktyczne z aktywów w ramach określonego w firmie planu ubezpieczeń emerytalnych, pogorszone przepływy gotówkowe, stopy procentowe wpływające na nasze zadłużenie oraz zmiany w wynikach przed audytem ze względu na audyty ustawowe lub inne działania.
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article