MSAB dołącza do inicjatywy CASE w zakresie standardów kryminalistyki cyfrowej
Inicjatywa CASE promuje wymianę informacji na temat dochodzeń cyfrowych między technologiami i organizacjami
SZTOKHOLM, 27 czerwca 2018 r. /PRNewswire/ -- Firma MSAB, globalny lider przenośnych rozwiązań kryminalistycznych ogłosiła dziś dołączenie do grona innych liderów branży w zakresie współpracy w ramach inicjatywy opracowania standardów kryminalistyki cyfrowej CASE (Cyber-Investigation Analysis Standard Expression). Inicjatywa CASE to wywodzący się spośród społeczności standard zaprojektowany w celu objęcia szerokiego zakresu obszarów śledztw cyfrowych, w tym kryminalistykę cyfrową, reakcję na incydenty, walkę z terroryzmem, system sprawiedliwości, analitykę kryminalistyczną i świadomość sytuacyjną.
Inicjatywa CASE powstała w roku 2015 w Centrum Cyberprzestępczości amerykańskiego Departamentu Obrony (DC3). Standard został opublikowany w formacie open source w roku 2017, a jego popularność zaczęła wzrastać po spotkaniu Europejskiego Centrum Cyberprzestępczości przy Europolu. Główną motywacją inicjatywy CASE jest zapewnienie interoperacyjności, która pozwoli na wniesienie postępów do wymiany informacji na temat cyberdochodzeń między narzędziami i organizacjami.
Specjaliści w zakresie kryminalistyki cyfrowej regularnie korzystają z oprogramowania do pozyskiwania, parsowania i analizy informacji na dyskach twardych i telefonach komórkowych. W dzisiejszych czasach agregacja danych cyfrowych w standardowy sposób bywa trudna. Dla każdego dostępnego narzędzia śledczy muszą dopasować pozyskane dane do specyfikacji narzędzi, przez do proces ten jest długotrwały i kosztowny. Inicjatywa CASE propaguje automatyczną normalizację, kombinację, korelację i walidację informacji, co pozwoliłoby śledczym na spędzanie mniejszej ilości czasu na parsowaniu i agregacji danych, a skupianie się bardziej na analizie.
– Cieszymy się z możliwości współpracy z innymi organizacjami i dostawcami technologii w celu modernizacji dzisiejszych procesów kryminalistyki cyfrowej – skomentował Joel Bollö, główny dyrektor wykonawczy firmy MSAB. – Inicjatywy przestępcze i inne źródła zagrożenia stają się coraz bardziej złożone i sprawniej wykorzystują urządzenia mobilne, internet rzeczy, szyfrowanie i nowe aplikacje. Wspólnie wszyscy zyskamy przez wspieranie skuteczniejszej współpracy społeczności analityki cyfrowej i łatwiejszego udostępniania danych – dodał dyrektor.
Poza MSAB do Inicjatywy CASE należy także amerykański Krajowy Instytut Technologii Standardów (NIST), Centrum Cyberprzestępczości amerykańskiego Departamentu Obrony (DC3), Europejskie Centrum Cyberprzestępczości przy Europolu (EC3), a także organy rządowe i ścigania, inne firmy i organizacje naukowe.
O MSAB:
MSAB (www.msab.com) to firma pionierska w zakresie technologii śledczych wykorzystywanych do badania urządzeń mobilnych. Wykorzystując sieć biur na całym świecie i pracując z klientami w ponad 100 krajach, firma MSAB cieszy się prawdziwie globalnym zasięgiem. Firma związana jest z branżą komunikacji mobilnej od roku 1984 i skupia się na odzyskiwaniu danych w celach śledczych z urządzeń mobilnych od 2003 r.
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article