Leanne Zeng, viceprezidentka organizácie TCSA pre globálne záležitosti, dostala od výboru RBWC pozvánku na účasť v panelovej diskusii v rámci fóra "Dialóg kontinentov"
PARÍŽ, 13. novembra 2020 /PRNewswire/ -- Leanne Zeng, viceprezidentka organizácie TCSA (Thousand Cities Strategic Algorithms Cloud Technology) pre globálne záležitosti, sa 5. novembra zúčastnila panelovej diskusie na tému "Nová digitalizácia medzinárodných financií a budúcnosť medzinárodného menového systému." Táto panelová diskusia sa uskutočnila v rámci fóra Dialóg kontinentov (Dialogue of Continents), ktoré organizujú hamburský Inštitút pre svetovú ekonomiku a výbor RBWC (Reinventing Bretton Woods Committee).
Predsedom tejto panelovej diskusie bol Ousmene Mandeng, hlavný poradca vo firme Accenture a medzi ďalších účastníkov patrili napríklad Jean Pierre Landau, bývalý viceguvernér Francúzskej národnej banky (Banque de France); Rod Garratt, vedúci katedry Ekonómie na Kalifornskej univerzite v Santa Barbare; Harold James, profesor histórie a medzinárodných vzťahov na Princetonskej univerzite a Livio Stracca, zástupca riaditeľa Európskej centrálnej banky pre medzinárodné vzťahy. Účastníci panelovej diskusie viedli vzrušené debaty o globálnom menovom systéme, vymenili si názory na problémy, ktorým tento systém aktuálne musí čeliť a súčasne diskutovali o kladnom vplyve digitálnych mien na medzinárodné platobné systémy a finančnú inklúziu.
V rámci tejto panelovej diskusie pani Zeng tiež hovorila o dôležitosti Digitálny menovej platformy pre elektronické platby (DCEP - Digital Currency Electronic Payment), ktorú založila Čínska ľudová banka (People's Bank of China), o dôsledkoch digitalizácie čínskeho jüanu na cezhraničné platby a o internacionalizácii čínskeho jüanu v krajinách, ktoré sa zapojili do projektu Novej hodvábnej cesty. Zeng zdôraznila, že hoci hlavným katalyzátorom výskumu v oblasti digitálnych mien medzi peňažnými a finančnými inštitúciami bola Libra, ľudia z Čínskej ľudovej banky začali výskum na tomto poli už v roku 2014.
DCEP je prvou čínskou digitálnou menou a funguje súčasne ako digitálna mena a nástroj pre elektronické platby. DCEP podporuje off-line platby a podstatnou mierou sa podieľa aj na finančnej inklúzii a internacionalizácii čínskeho jüanu. Vzhľadom k tomu, že DCEP zhromažďuje údaje o peňažných tokoch v reálnom čase, môže sa stať vhodným referenčným projektom pre prípravu a zavádzanie politického rámca na zlepšenie transparentnosti a monetárnej politiky. Vďaka podpore digitálnych mien tak centrálne banky získavajú dáta z jednotlivých transakcií ako aj údaje o správaní zákazníkov, čo pomáha zefektívniť dohľad nad finančnými službami, bojovať s nezákonnými aktivitami a umožňuje použitie digitálnej meny na osobitné účely v prípade potreby.
A v neposlednom rade pani Zeng na tejto panelové diskusii predstavila inovatívne riešenia organizácie TCSA v oblasti dátovej analytiky menových trhov. Organizácia TCSA synchronizuje národné ekonomické, fiškálne, finančné a menové údaje v reálnom čase a integruje ich do takzvaného národného ekonomického mozgu. Toto riešenie potom umožňuje vládam jednotlivých krajín a miestnym samosprávam lepšie porozumieť sociálnym a ekonomickým problémom a získať tak aktuálne informácie pre ďalšie rozhodovanie a včasné a presné prijímanie potrebných rozhodnutí.
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1332892/DOC.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article