Čína aktívne optimalizuje opatrenia na boj s ochorením COVID-19, aby sa lepšie pripravila na výzvy
PEKING, 26. decembra 2022 /PRNewswire/ -- Keďže viaceré regióny v Číne zaznamenali nárast infekcií ochorenia COVID-19, miestne vlády prijímajú rýchle a presné opatrenia na prevenciu závažných prípadov, ochranu zdravia ľudí a budovanie bariéry proti epidémii.
Tieto opatrenia zahŕňajú poskytovanie včasnej lekárskej liečby, uspokojovanie potrieb v oblasti medicíny, zlepšenie zdravotníckych služieb pre starších ľudí a ďalšie kľúčové skupiny, podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 a posilnenie prevencie a kontroly epidémie vo vidieckych oblastiach.
Kliniky pre pacientov s horúčkou fungujú naplno
Aby sa zmiernil tlak na zdravotnícku liečbu, viaceré čínske mestá v posledných dňoch otvorili kliniky pre pacientov s horúčkou v telocvičniach alebo centrá na testovanie nukleových kyselín zmenili na dočasné kliniky pre pacientov s horúčkou a niektoré z nich fungujú 24 hodín denne.
Okrem toho zdravotnícke zariadenia na všetkých úrovniach optimalizujú postupy, rozširujú zdroje a zvyšujú povinnosti zdravotníckeho personálu s cieľom vynaložiť všetko úsilie na riešenie naliehavých a úzkostných potrieb pacientov.
Napríklad v Šanghaji boli kliniky pre pacientov s horúčkou v 145 nemocniciach na strednej a vyššej úrovni požiadané, aby boli plne otvorené na uspokojenie potrieb ľudí na zdravotnícke služby.
V mnohých mestách sa otvárajú aj internetové nemocnice, aby sa zabezpečilo, že obyvatelia si môžu vyhľadať lekársku pomoc bez toho, aby opustili svoje domovy.
Pekinská mestská komisia pre zdravotníctvo v stredu uviedla, že v mestských klinikách pre pacientov s horúčkou bolo liečených 65 000 pacientov s horúčkou, čo predstavuje 11 % pokles oproti nedávnemu maximu 73 000 pacientov. Uviedla, že dopyt po klinikách pre pacientov s horúčkou sa vo všeobecnosti znížil.
Zdravotnícke služby uprednostňované v kľúčových skupinách
Národná komisia pre zdravotníctvo požiadala vidiecke zdravotnícke zariadenia, aby zriadili evidenčné knihy pre špeciálne skupiny, ako sú starší ľudia žijúci osamote, tehotné ženy a pacienti s primárnymi zdravotnými problémami, s cieľom zabezpečiť potrebné zdravotnícke služby.
Nariadila miestnym oddeleniam pre civilné záležitosti, aby vykonali dôkladné vyšetrovanie vo vysoko rizikových lokalitách vrátane hodnotenia zásob liekov, lekárskej liečby, zdravotníckych služieb, očkovacích služieb a možností reagovania na núdzové situácie.
V komunitnom zdravotníckom stredisku v Šanghaji rodinní lekári pozorne hodnotili zdravotný stav obyvateľov, pričom osobitnú pozornosť venovali starším ľuďom nad 80 rokov, pacientom s chronickými ochoreniami, hemodialyzovaným pacientom, onkologickým pacientom a tehotným ženám.
Prevencia a kontrola epidémie posilnená vo vidieckych oblastiach
V reakcii na relatívny nedostatok zdrojov zdravotníckych služieb vo vidieckych oblastiach a zvýšený presun obyvateľstva počas sviatkov Nového roka a Sviatkov jari, keď sa ľudia pracujúci v mestách často vracajú do svojich rodných miest, miestne samosprávy posilňujú prevenciu a kontrolu epidémie a zdravotnícke služby vo vidieckych oblastiach.
Výstavba kliník pre pacientov s horúčkou v mestských nemocniciach je dôležitou súčasťou prevencie epidémie vo vidieckych oblastiach.
Tak napríklad mesto Jiaozhou vo východnej Číne v provincii Šan-tung. Mestská komisia pre zdravotníctvo v Jiaozhou zriadila 536 komunitných zdravotníckych miest a zabezpečila 446 zdravotníckych pracovníkov a dobrovoľníkov, aby dedinám poskytovali zdravotnícke služby.
V každej vidieckej klinike a zdravotníckom stredisku sú najmenej dvaja zdravotníci, ktorí ponúkajú 24-hodinové zdravotnícke služby, ako sú konzultácie, výdaj liekov a presun pacientov pre kľúčové skupiny.
Zintenzívnenie očkovania
V Číne bolo plne zaočkovaných viac ako 90 % populácie. Takmer 87 % ľudí vo veku nad 60 rokov je plne zaočkovaných, ale iba 66,4 % ľudí vo veku nad 80 rokov absolvovalo celú očkovaciu schému.
Čína s 267 miliónmi obyvateľov vo veku nad 60 rokov urýchľuje očkovanie v tejto skupine. Koncom novembra krajina zverejnila pracovný plán na zlepšenie miery očkovania starších ľudí.
Na zvýšenie miery očkovania sa na rôznych miestach prijímajú aj opatrenia, ako napríklad „zelené koridory" pre starších ľudí.
Vďaka optimalizácii opatrení na kontrolu epidémie sa zameranie čínskej stratégie reagovania na epidémie presunulo z kontroly infekcie na liečbu prípadov s cieľom predchádzať závažným prípadom.
Priemerná dĺžka života v Číne, ktorá je základným meradlom národného blahobytu, sa zvýšila zo 77,3 roka v roku 2019 na 78,2 roka v roku 2021, a to aj napriek rozdielu v zdravotníckych zdrojoch a zdravotníckych technológiách na obyvateľa medzi najľudnatejšou krajinou sveta a rozvinutými krajinami.
V súlade s filozofiou zameranou na ľudí sa Číne podarilo obmedziť množstvo ohnísk. Fakty a čísla potvrdzujú niektoré chvályhodné „hodnotenia" reakcie Číny na epidémiu za posledné tri roky a ponúkajú pohľad na určité snahy o nadchádzajúci normálny život.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article