Huawei zapewnia niezawodne sieci do bezpiecznej i wydajnej obsługi szybkiej kolei na trasie Dżakarta-Bandung
DŻAKARTA, Indonezja, 2 października 2023 r. /PRNewswire/ -- Dzisiaj oficjalnie ruszyła szybka kolej na trasie Dżakarta-Bandung w Indonezji znana jako WHOOSH. Kolej pozwoli na ograniczenie czasu podróży między Dżakartą i Bandung z 3,5 godziny do 40 minut, co przyczyni się do przyspieszenia rozwoju ekonomicznego na trasie. Firma Huawei nawiązała partnerstwo z China Railway Signal & Communication (CRSC) i China Telecom, aby zbudować sieć kolejową na potrzeby WHOOSH. Sieć ułatwia łączność w czasie rzeczywistym, kontrolę i organizację ruchu pociągów, zapewniając solidne wsparcie techniczne inteligentnego, bezpiecznego i wydajnego działania kolei.
Jako pierwsza szybka linia kolejowa w Azji Południowo-Wschodniej WHOOSH liczy 142,3 kilometrów i łączy stolicę Indonezji Dżakartę z popularnym wśród turystów Bandungiem. Maksymalna prędkość operacyjna pociągów wynosi 350 kilometrów na godzinę. WHOOSH jest również pierwszym projektem, który stosuje chiński system szybkiej kolei ze wszystkimi elementami łańcucha wartości poza Chinami. WHOOSH zaznacza wejście Indonezji do ery szybkiej kolei.
WHOOSH wyposażono w chiński system kontroli pociągów poziom 3 (CTCS-3) opracowany niezależnie w Chinach. Ze względu na dużą prędkość pociągów i krótkie odstępy między przyjazdami dla systemu kontroli pociągów istotna jest stabilna i niezawodna specjalnie stworzona sieć łączności, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dużą przepustowość i proste utrzymanie i konserwację. Gwarantuje to bezpieczne, płynne i wydajne kursowanie pociągów.
Według Lai Chaosena, wiceprezesa Huawei Indonesia, sieć bezprzewodowa łączności między pociągiem a infrastrukturą naziemną wykorzystuje dojrzałe rozwiązanie firmy Huawei i stosuje przeplot w sieciach w celu zapewnienia nieprzerwanego zasięgu. Osiągając dostępność do 99,99% sieć zapewnia stabilną transmisję sygnałów kontrolnych pociągów i inteligentne zarządzanie i planowanie liczby pociągów i funkcji.
Sieć danych korzysta z najnowszej generacji urządzeń Huawei do przesyłania danych, które gwarantują stuprocentowo bezpieczne sieci za pośrednictwem rozwiązania sieciowego Native Hard Pipe. Każde połączenie jest chronione nadmiarowością, a przełączenia na połączenia nadmiarowe można dokonać w zaledwie 35 ms.
Sieć przesyłowa korzysta z urządzeń Hybrid MSTP, które zapewniają dużą szerokość pasma i stabilność, której wymaga ponad 20 systemów pociągów szybkobieżnych, m.in. do ustalania rozkładów i kierowania, zapobiegania wypadkom, nadzoru wideo, obsługi biletów oraz zdalnego sterowania zasilaniem. Sieć może również sprostać wymogom przyszłych usług kolejowych w zakresie rozwoju.
Liu Jieping, zastępca głównego inżynieria CRSC inwestycji Dżakarta-Bandung, wyjaśnił, że uruchomienie WHOOSH stanowi ważny etap strategii Chin na rzecz globalizacji kolei szybkobieżnej. Sieć bezprzewodowa łączności między pociągiem a infrastrukturą naziemną, sieć przesyłowa, sieć danych i inne rozwiązania systemowe dostarczone przez Huawei stworzyły wysokiej jakości zindywidualizowaną sieć łączności dla WHOOSH oraz zapewniły niezawodne wsparcie techniczne bezpiecznego i wydajnego kursowania pociągów.
Dwiyana Slamet Riyadi, prezes dyrektor PT Kereta Cepat Indonesia China (KCIC), stwierdził: „Chcielibyśmy podziękować wszystkim interesariuszom, w szczególności Huawei i CRSC, za ich udział w przygotowaniu rozwiązań technologicznych i infrastruktury kolejowej, który miał kluczowe znaczenie we wsparciu przedsięwzięcia kolei szybkobieżnej WHOOSH. Wspólne wdrożenie sprawdzonych rozwiązań technologicznych i operacyjnych kolei szybkobieżnej WHOOSH może służyć jako odniesienie i standard przy budowie dalszej infrastruktury kolei szybkobieżnej w Indonezji i w podobnych inwestycjach realizowanych w pozostałych krajach ASEAN".
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2234153/image_5027084_7531269.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2234155/image_5027084_7531380.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article