Huawei uczestniczy w pierwszym posiedzeniu grupy roboczej ds. architektury Internetu Rzeczy (IoT) w sprawie IEEE P2413.2 - standardu architektury referencyjnej dla dystrybucji energii IoT (PDIoT)
MEDIOLAN, 14 listopada 2024 r. /PRNewswire/ -- W dniu 23 października 2024 r. w Mediolanie we Włoszech odbyło się pierwsze stacjonarne posiedzenie grupy roboczej ds. architektury Internetu Rzeczy (IoT) w sprawie IEEE P2413.2 - standardu architektury referencyjnej dla dystrybucji energii IoT (PDIoT). Podczas posiedzenia przedstawiciele State Grid of China i kilku europejskich firm energetycznych omówili zarys standardu IEEE P2413.2, architekturę referencyjną IDS i wymagania funkcjonalne dla architektury cloud-edge-device-pipe (chmura obliczeniowa-urządzenie brzegowe-sieć). Podzielili się także najnowszymi wynikami badań i przedstawili kluczowe propozycje.
Podczas posiedzenia przedstawiono propozycję kluczowych cech architektury PDIoT oraz propozycję pierwszej wersji standardu. Jest to kluczowy postęp grupy roboczej w zakresie promowania architektury PDIoT w kierunku zgodności z międzynarodowymi standardami, a jednocześnie oficjalne rozpoczęcie procesu formułowania międzynarodowego standardu PDIoT.
Standardy są kamieniem węgielnym, na którym opiera się każda branża oraz stanowią doskonałe narzędzie do promowania cyfryzacji przemysłu. Pomagają napędzać współpracę na każdym etapie cyfryzacji, ponieważ ujednolicają oczekiwania dotyczące interfejsów i wytyczają ścieżki techniczne. Wyznaczają również kierunek innowacji technologicznych i zachęcają przedsiębiorstwa do odkrywania nowych technologii i modeli w celu dostosowania się do potrzeb rynku i transformacji branży.
IEEE jest największą na świecie profesjonalną organizacją techniczną, zrzeszającą 460 tysięcy członków z ponad 190 krajów. IEEE Standards Association jest globalnym organem normalizacyjnym, w którym różne grupy ekspertów koncentrują się na formułowaniu standardów dotyczących nowych obszarów technologii, takich jak sztuczna inteligencja, etyka sztucznej inteligencji, kwanty, metawersja, a także standardy dotyczące urządzeń elektrycznych, metod eksperymentów, oryginalnych komponentów, symboli, definicji i metod testowania. Organizacja ta jest kluczowym źródłem międzynarodowych standardów istotnych dla rynku w wielu nowych i kluczowych dziedzinach technologii.
Nowy system energetyczny stoi przed wyzwaniami związanymi ze strukturą zielonej energii, elastycznym sterowaniem siecią energetyczną, interaktywnym zużyciem energii, skoordynowanym i interaktywnym magazynowaniem energii po stronie wytwarzania energii, sieci i obciążenia oraz złożonym systemem transakcji energii elektrycznej i węgla. Cyfryzacja i inteligentne rozwiązania są kluczem do sprostania tym wyzwaniom.
PDIoT jest kluczowym elementem inteligentnych sieci. Wykorzystuje on w wysokim stopniu połączone urządzenia i systemy w celu wprowadzenia wydajnej dystrybucji energii i zoptymalizowanego zarządzania. Posiedzenie grupy roboczej ds. standardów koncentrowało się na tematyce PDIoT. Firma Huawei i inni członkowie grupy roboczej zaproponowali zarys projektu, architekturę IDS i funkcje architektury cloud-pipe-edge-device. Przedsiębiorstwo State Grid Shaanxi przewodziło procesowi opracowywania 14 scenariuszy aplikacji dla architektury PDIoT.
Jason Li, prezes działu globalnego marketingu i rozwiązań oraz cyfryzacji energii elektrycznej w Huawei, powiedział, że aby sprostać wyzwaniom, jakie spowoduje nowy system elektroenergetyczny w przyszłości, kluczowe znaczenie ma otwarte i oparte na współpracy środowisko oraz ujednolicona międzynarodowa architektura standardów. „Opierając się na platformie standardów IEEE P2413 IoT, Huawei współpracuje z globalnymi firmami energetycznymi, partnerami w obrębie ekosystemu i IEEE Standards Association w celu ustanowienia ram odniesienia, które mają globalne zastosowanie, są otwarte i zrównoważone. Umożliwi to nie tylko promowanie inteligentnego rozwoju sieci dystrybucji energii i skoordynowanego rozwoju branży energetycznej, ale także ustanowi podstawę innowacji technicznych dla przyszłych systemów energetycznych" - wyjaśnił. Standardowa architektura przyczyni się również do globalnej transformacji energetycznej i zrównoważonego rozwoju.
Sformułowanie międzynarodowych standardów IEEE P2413.2 PDIoT podczas posiedzenia ma na celu spełnienie określonych wymagań dotyczących dystrybucji energii w ramach cyfrowej transformacji globalnego przemysłu energetycznego oraz ma sprawić, że szybka transmisja danych po liniach zasilających (HPLC) będzie odgrywać istotniejszą rolę w sektorze energetycznym.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2557533/Participants_celebrating_a_successful_meeting.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article