Huawei przedstawia rezultaty projektu „Technology-enabled Open Schools for All" realizowanego w ramach współpracy z UNESCO
KAIR, 26 października 2023 r. /PRNewswire/ -- Podczas wczorajszego Międzynarodowego Forum Platform Cyfrowych i Kompetencji Nauczycieli UNESCO-Huawei (UNESCO-Huawei International Forum on Digital Platforms and Competencies for Teachers), Ministerstwo Edukacji Egiptu oficjalnie zainaugurowało działalność Krajowego Ośrodka Kształcenia Zdalnego dla Ustawicznego Rozwoju Pedagogów.
Centrum szkoleniowe stworzono w ramach projektu Technology-enabled Open Schools for All (Otwarte szkoły dla wszystkich dzięki nowym technologiom) realizowanego przez Huawei i UNESCO w Egipcie, Ghanie i Etiopii w latach 2020-2023.
Rozpoczynając swoje przemówienie, dr Reda Hegazy, Minister Edukacji i Kształcenia Technicznego wyraził swoją radość z obecności na forum, okazując wdzięczność i uznanie dla UNESCO i Huawei za ich wsparcie i wybór Egiptu na partnera projektu Otwarte Szkoły.
Chwalił również osiągnięcia projektu Otwarte Szkoły w ramach współpracy z Profesjonalną Akademią Nauczycieli i Biurem UNESCO w Kairze, stwierdzając, że „Program Otwarte Szkoły odnotował znaczące sukcesy w sektorze edukacji w Egipcie pod względem budowy potencjału i przygotowania kursów doskonalących dla nauczycieli, różnych platform cyfrowych i ustanowienia Krajowego Ośrodka Kształcenia Zdalnego w celu rozwoju umiejętności pedagogów w Egipcie".
Otwarte szkoły dla wszystkich dzięki technologiom (TeOSS)
Równolegle z otwarciem ośrodka szkoleniowego, podczas forum omówiono najlepsze praktyki opracowane w związku z projektem TeOSS. Realizowany przy współpracy z ministerstwami edukacji w Egipcie, Etiopii i Ghanie, projekt UNESCO-Huawei TeOSS ukierunkowany jest na działania pilotażowe i testowanie cyfrowych platform edukacyjnych w tych trzech afrykańskich krajach. Zapewnia również szkolenia w zakresie umiejętności cyfrowych dla nauczycieli i uczniów, opracowanie ram polityki edukacji cyfrowej i ocenę skuteczności projektu TeOSS w celu rozszerzenia jego skali na inne kraje Afryki.
Na przykład w Egipcie 300 nauczycieli zostało przeszkolonych w zakresie umiejętności cyfrowych w ramach projektu, a nowy ośrodek szkoleniowy poprawi możliwości kształcenia zdalnego i rozwoju kompetencji cyfrowych wśród 950 000 członków kadry pedagogicznej szkół podstawowych i średnich w społecznościach wymagających wsparcia.
W swoim przemówieniu, Sobhi Tawil, dyrektor Zespołu ds. Przyszłości Kształcenia i Innowacji w UNESCO, powitał uczestników forum, chwaląc współpracę z Ministerstwem Edukacji Egiptu i jego rolę we wsparciu przyszłych horyzontów.
Dodał, że forum jest częścią projektu Huawei ukierunkowanego na uruchomienie otwartych szkół i rozwój kompetencji w zakresie kształcenia cyfrowego od 2020 roku, co przyczyniło się do poprawy jakości edukacji, zapewnienia dostępu do kształcenia w Egipcie, Etiopii i Ghanie i jego kontynuacji, przy czym Egipt był jednym z pierwszych krajów, w którym wdrożono inicjatywę kształcenia cyfrowego. Zauważył również, że otwarcie Krajowego Ośrodka Kształcenia Zdalnego w Egipcie jest ogromnym krokiem w kierunku transformacji cyfrowej.
Projekt TeoSS zaprojektowano w sposób umożliwiający połączenie kształcenia zdalnego i stacjonarnego w celu maksymalizacji jego efektów oraz zapewnienia ciągłości nauki zarówno w warunkach normalnych, jak i w sytuacjach nadzwyczajnych. Według danych UNICEF, jeszcze w styczniu 2022 r. ponad 616 milionów uczniów było nadal dotkniętych pełnym lub częściowym zamknięciem szkół z powodu pandemii COVID-19.
Budowanie możliwości w zakresie edukacji cyfrowej na szczeblu krajowym może pomóc w łagodzeniu skutków przerw w nauce spowodowanych nadzwyczajnymi okolicznościami.
Udział Huawei w projekcie jest częścią planu działania i długoterminowej inicjatywy TECH4ALL. Obszar edukacji inicjatywy TECH4ALL ukierunkowany jest na opracowywanie technologicznych rozwiązań, które mogą wspierać realizację czwartego celu zrównoważonego rozwoju ONZ: „Zapewnić wszystkim edukację wysokiej jakości oraz promować uczenie się przez całe życie".
„Edukacja jest ważna dla wszystkich, a nasza strategia polega na poprawie umiejętności cyfrowych pedagogów w celu sprostania temu wyzwaniu w Egipcie. Podejmijmy wspólne działania na rzecz budowy bardziej inkluzywnego i zrównoważonego cyfrowego świata" - powiedziała Joyce Liu, dyrektor Biura Programu Włączenia Cyfrowego TECH4ALL w Huawei.
Oprócz otwarcia ośrodka szkoleniowego i projektu TeOSS, podczas dwudniowego forum omówiono najlepsze praktyki w zakresie budowania platform cyfrowych i rozwoju potencjału pedagogów, dzielenia się zasobami na skalę międzynarodową i poszerzania współpracy związanej z edukacją cyfrową. W forum wzięli udział ministrowie i wysocy rangą przedstawiciele organów publicznych Egiptu, Etiopii i Ghany, przedstawiciele UNESCO i Huawei, partnerzy projektu TeOSS oraz międzynarodowi eksperci.
TECH4ALL
TECH4ALL to plan działania i długoterminowa inicjatywa, którą firma Huawei zainicjowała w celu promowania włączenia cyfrowego. W oparciu o innowacyjne technologie i partnerstwa, TECH4ALL stworzono w celu wsparcia dla promowania włączenia i zrównoważonego rozwoju w cyfrowym świecie.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Huawei TECH4ALL pod adresem https://www.huawei.com/en/tech4all
oraz na portalu Twitter https://twitter.com/HUAWEI_TECH4ALL
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2258128/image.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article