Guo Ping z Huawei: zagwarantowanie konkurencyjności średnio- i długoterminowej poprzez zmianę paradygmatu technologicznego w trzech obszarach
BARCELONA, Hiszpania, 2 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- Podczas MWC Barcelona 2022 Guo Ping, rotacyjny prezes Huawei, wypowiedział się w sprawie planu spółki prowadzącego do kontynuowania strategii globalizacji i zwiększania strategicznych nakładów inwestycyjnych na technologie kluczowe. Dzięki tym nakładom Huawei ma nadzieję przekształcić kluczowe dla branży teorie, architekturę i oprogramowanie, zwiększyć swoją konkurencyjność średnio- i długoterminową oraz zagwarantować długoterminowe zrównoważenie sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W wygłoszonym online przemówieniu programowym zatytułowanym „Wznieśmy wzrok, rozświetlmy przyszłość", Guo skupił się na dwóch podstawowych źródłach wyzwań i możliwości dla świata: cyfryzacji i neutralności klimatycznej.
Dzisiejsze teorie i architektura nie są w stanie wesprzeć gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na cyfryzację.
Prognozy pokazują, że w 2022 r. cyfryzacji ulegnie ponad 50% ogólnoświatowego PKB. Zapotrzebowanie na produkty i usługi cyfrowe przekroczyło najśmielsze oczekiwania, co jest spójne z gwałtownym rozwojem światowej gospodarki cyfrowej. Guo wyjaśnił, że w obliczu przeszkód, na jakie napotyka teoria Shannona i architektura von Neumanna, aby osiągnąć cyfrowe zrównoważenie, branża musi dokonać zmiany paradygmatu technologicznego.
Wpływ ograniczenia emisji na długoterminową aktywność gospodarki cyfrowej
Jeśli chodzi o neutralność klimatyczną, Guo powiedział: „O potędze gospodarki cyfrowej decyduje dostępność łączności i mocy obliczeniowej, należy jednak również podtrzymać długoterminową aktywność gospodarczą. Dlatego musimy wziąć pod uwagę nowy wymiar gospodarczy - ograniczenie emisji dwutlenku węgla".
Obecnie Huawei stosuje w tym obszarze strategię „więcej bitów, mniej watów". Oprócz zwiększania podstawowych zdolności cyfrowych, dokonując przełomów w dziedzinie teorii, materiałów i algorytmów, Huawei chce sprawić, że jego produkty będą 2,7 razy bardziej efektywne pod względem energetycznym. Dzięki tym osiągnięciom sektor technologii informacyjno-komunikacyjnych będzie mógł wspomóc inne sektory w redukcji śladu węglowego. Rzeczywista redukcja będzie 10 razy wyższa niż poziom śladu węglowego w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych.
- Huawei zwiększa nakłady inwestycyjne na kluczowe technologie, aby zmienić paradygmat
Guo powiedział też, że Huawei znacząco zwiększa nakłady inwestycyjne na technologie kluczowe i wraz z partnerami podejmuje działania na rzecz zmiany paradygmatu technologicznego w trzech obszarach podstawowych: teorii, architektury i oprogramowania. Inwestycje te stopniowo przełożą się na konkurencyjność produktów spółki, które według oczekiwań przyczynią się do wsparcia długoterminowego i zrównoważonego rozwoju zarówno spółki, jak i całego sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Nakłady te skupiają się w głównej mierze na dążeniu do osiągnięcia, a może nawet przekroczenia przez spółkę granicy Shannona. Badając nowe teorie i technologie, m.in. MIMO kolejnej generacji i bezprzewodowa SI, Huawei zapewnia sobie maksymalne zbliżenie technologii do granicy Shannona. Jednocześnie prowadzone przez Huawei analizy nowych teorii, między innymi komunikacji semantycznych, ukierunkują branżę na nowe kluczowe teorie.
Huawei tworzy również nowe ekscytujące rozwiązania w dziedzinie architektury. Huawei łączy dziś technologię fotonową i elektroniczną oraz projektuje architekturę „peer-to-peer", która ma być odpowiedzią na wyzwania technologiczne i przeszkody techniczne.
Jeśli idzie o oprogramowanie, Huawei opracowuje nowe oparte na SI i kompleksowe ekosystemy oprogramowania, które ma zaspokoić wynikające z niezwykle szybkiego rozwoju SI gwałtownie wzrastające zapotrzebowanie na zdolność obliczeniową.
- „Synergie oprogramowania i sprzętu" to droga ku przyszłości
Na koniec Guo wyjaśnił, że doskonała jakość obsługi użytkowników ma swoje źródło w synergiach między oprogramowaniem a sprzętem. Aby zilustrować, w jaki sposób Huawei wykorzystuje tę koncepcję w tworzeniu produktów i innowacji technologicznych w domenie rozwoju sieci informacyjno-komunikacyjnych, Guo posłużył się dwoma przykładami. Po pierwsze, zoptymalizowane algorytmy AHR Turbos przyczyniają się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię i poprawienia wydajności MetaAAU. Po drugie, w przypadku przełącznic światłowodowych (optical cross-connect, OXC) przełomowe odkrycia w dziedzinie algorytmów holograficznych pozwoliły na uzyskanie łączności typu „one-hop".
- Huawei to spółka dysponująca najbardziej kompleksową ofertą zdolności informacyjno-komunikacyjnych w całym sektorze cyfrowym
Przez ponad dziesięć ostatnich lat rozwój sieci polegał na wprowadzaniu do technologii komunikacji najnowszych rozwiązań IT, od IP po chmurę, a dziś nawet SI. Guo powiedział, że Huawei jako spółka dysponująca najbogatszym wachlarzem możliwości informacyjno-komunikacyjnych w całym sektorze cyfrowym, jest przekonany, że zdoła wyprzedzić konkurentów w rozwoju sieci przyszłości opartych na SI.
Na zakończenie przemówienia Guo powiedział: „Huawei będzie kontynuować przyjętą strategię globalizacji obejmującą normy, zdolności, łańcuch dostaw i wiele więcej. Huawei chce zagwarantować klientom wybór, który zapewni im możliwie największy sukces biznesowy".
MWC22 Barcelona odbywa się w Barcelonie, w Hiszpanii, od 28 lutego do 3 marca. Huawei prezentuje swoje produkty i rozwiązania na stanowisku 1H50 w hali Fira Gran Via Hall 1. Wspólnie z operatorami globalnymi, ekspertami branży i liderami opinii będziemy zgłębiać zagadnienia dotyczące trendów w branży, PRZEWODNIKA na przyszłość, a także proekologicznego rozwoju sieci cyfrowych w przyszłości. Więcej informacji znajduje się na stronie https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1756880/BEN_Just_look_up_en.jpg
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article