GTN: Čína vyzdvihuje Chaj-nan pri rozvoji ekologickej civilizácie
PEKING, 14. apríla 2022 /PRNewswire/ -- Od stáda po Číne putujúcich ázijských slonov až po 15. konferenciu zmluvných strán (COP15) Dohovoru o biologickej diverzite, ktorá sa konala v Kchun-mingu v juhozápadnej čínskej provincii Jün-nan, priťahujú témy súvisiace s ekologickou civilizáciou v krajine čoraz viac pozornosti.
Čínsky prezident Si Ťin-pching nedávno vykonal inšpekciu mesta Wuzhishan v juhočínskej provincii Chaj-nan.
Chaj-nan je provinciou ekologických zdrojov a práca na budovaní národného parku tropického dažďového pralesa Chaj-nan je najvyššou prioritou, povedal v pondelok pri návšteve časti parku.
Strategický význam rozvoja národného parku
Národný park tropického dažďového pralesa Chaj-nan sa môže pochváliť jedným z najkoncentrovanejších, najzachovalejších a najväčších súvislých tropických dažďových pralesov v Číne. Park sa rozprestiera na území deviatich miest a okresov s celkovou rozlohou 4 400 km2, čo predstavuje približne jednu sedminu rozlohy ostrova Chaj-nan.
Je dôležitou súčasťou svetového tropického dažďového pralesa a kľúčovou oblasťou pre ochranu biodiverzity v krajine.
Si sa oboznámil s úsilím o ochranu životného prostredia a biodiverzity v parku, zdôraznil potrebu plne pochopiť strategický význam rozvoja národného parku Chaj-nan pre krajinu a vyzval na nepretržité a pevné úsilie v tomto smere.
Minulý rok čínsky líder oznámil oficiálne vyhlásenie prvej skupiny národných parkov v krajine, keď predniesol hlavný prejav prostredníctvom videolinky na samite lídrov COP 15. Jedným z nich je národný park tropického dažďového pralesa Chaj-nan.
V posledných rokoch Chaj-nan podporuje výstavbu parku, posilňuje obnovu tropických dažďových pralesov a realizuje projekty ekologického premiestňovania v hlavných chránených oblastiach.
Koncom marca výskumníci objavili v parku osem nových druhov makrohúb. Dokážu rozkladať celulózu a lignín a zohrávajú významnú rozkladnú úlohu v ekosystéme tropických dažďových pralesov.
Neustále úsilie pri budovaní ekologickej civilizácie
V priebehu rokov Si Ťin-pching pri mnohých príležitostiach zdôraznil rozvoj ekologickej civilizácie. „Zdravé vody a svieže hory sú neoceniteľným bohatstvom," často citované Siove slová boli kľúčovou súčasťou jeho myšlienok o ekologickom pokroku.
V marci minulého roka Čína prijala plán sociálneho a hospodárskeho rozvoja krajiny na nasledujúcich päť až 15 rokov, v ktorom sa požaduje všestranná ekologická transformácia sociálneho a hospodárskeho rozvoja a vybudovanie krásnej Číny.
Krajina tiež oznámila, že sa bude snažiť dosiahnuť maximálne zníženie emisií oxidu uhličitého do roku 2030 a uhlíkovú neutralitu do roku 2060, čo znamená, že dosiahne najväčšie zníženie intenzity emisií oxidu uhličitého na svete a uhlíkovú neutralitu dosiahne v najkratšom čase v celosvetovej histórii.
Video – https://www.youtube.com/watch?v=Kh5RJn1AK1A
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article