CGTN: Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie to więcej niż tylko sport
PEKIN, 3 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- Promowanie sportu osób z niepełnosprawnością to integralna część dążenia Chin do wspomagania tej grupy chińskich obywateli. Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2022 otworzą przed osobami z niepełnosprawnością więcej możliwości i umożliwią im zrealizowanie marzeń, mówi Zhang Haidi, przewodnicząca Chińskiej Federacji Osób z Niepełnosprawnością oraz szefowa chińskiej delegacji na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Decision Makers. Decision Makers to globalna platforma CGTN skupiająca wpływowych liderów, na której dzielą się oni poglądami dotyczącymi wydarzeń kształtujących dzisiejszy świat.
Zhang była też ważnym członkiem pekińskiej delegacji w ramach kandydatury na organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2022. Jej zdaniem, Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie z 2008 r. wniosły ogromny, pozytywny wkład w promowanie rozwoju chińskich rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością. Od 2016 r. obserwujemy ciągły rozwój sportu osób z niepełnosprawnością w Chinach, czego dowodem jest wzrost liczby zawodników biorących udział w głównych rozgrywkach igrzysk zimowych z niespełna 50 do ponad 1.000.
Zhang mówi, że Chiny kompleksowo przygotowały się do organizacji Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2022, począwszy od stworzenia konkurencyjnej drużyny paraolimpijskiej, po wybudowanie Krajowej Areny Sportów na Lodzie dla Osób z Niepełnosprawnością, a także wielu innych, nowych obiektów z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością.
Jako gospodarz Igrzysk Paraolimpijskich 2022, Chiny są zdeterminowane do promowania rozwiązań dla osób nad niepełnosprawnością, poprawienia ogólnego poziomu sportów paraolimpijskich, a także zachęcenia większej liczby osób z niepełnosprawnością do zaangażowania się w sport. Warto wspomnieć, że Chiny znalazły się wśród krajów, które jako pierwsze wzywały do przygotowania Konwencji ONZ zabezpieczającej prawa i interesy osób z niepełnosprawnością, a także jednym z pierwszych państw-sygnatariuszy Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnością. W międzyczasie, Chiny podejmowały aktywne działania na rzecz promowania włączania zagadnień związanych z niepełnosprawnością w Agendę Zrównoważonego Rozwoju 2030.
Podsumowując, Zhang twierdzi, że igrzyska paraolimpijskie odgrywają istotną rolę w gwarantowaniu praw i interesów osób z niepełnosprawnością, poprawie jakości ich życia i szerzeniu świadomości społecznej. Sukces Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2008 utorował drogę do organizacji Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022, które są areną współzawodnictwa wszystkich osób z niepełnosprawnością umożliwiającą im zrealizowanie marzeń i zaprezentowanie całemu światu uporu, determinacji, swoich umiejętności i możliwości.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article