CGTN: spojrzenie wstecz na rok 2021: spełnienie chińskich marzeń
PEKIN, 22 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Chińskie Święto Środka Jesieni, obchodzone w tym roku 21 września, stanowi dla rodzin doskonałą okazję do spotkania. Ponieważ księżyc jest wtedy w pełni, jest to dzień, w którym ludzie wierzą w spełnienie marzeń.
Spójrzmy dziś wstecz na rok 2021, w którym jak dotąd zrealizowano wiele chińskich marzeń, w tym pierwszy cel stulecia, jakim jest budowa umiarkowanie zamożnego społeczeństwa pod każdym względem, oraz zakończenie sukcesem załogowej misji kosmicznej Shenzhou-12.
Budowanie umiarkowanie zamożnego społeczeństwa
„Dzięki nieustannym wysiłkom Partii i całego narodu zrealizowaliśmy pierwszy cel stulecia, jakim jest budowa umiarkowanie zamożnego społeczeństwa pod każdym względem" ‒ oświadczył chiński prezydent Xi Jinping podczas uroczystych obchodów stulecia Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w dniu 1 lipca.
Tym samym Chiny doprowadziły do historycznego rozwiązania problemu absolutnego ubóstwa. Kraj zmierza teraz w kierunku realizacji drugiego celu stulecia, jakim jest kształtowanie Chin jako wielkiego i nowoczesnego kraju socjalistycznego na wszystkich płaszczyznach.
W ciągu ośmiu lat Chiny z powodzeniem wydobyły z ubóstwa 98,99 mln zubożałych ludzi, 832 zubożałych powiatów i 128 tysięcy zubożałych wiosek.
Chiny wydały łącznie prawie 1,6 bln juanów (około 246 mld dolarów) na eliminację ubóstwa w ramach strategii ukierunkowanej na łagodzenie ubóstwa, ukierunkowanej na wyeliminowanie tego problemu poprzez rozwój.
Od czasu 18. Kongresu Narodowego KPCh w 2012 r. Xi przewodniczył siedmiu centralnym sympozjom na temat łagodzenia ubóstwa, odbył ponad 50 podróży badawczych dotyczących zmniejszania skali tego problemu i odwiedził wszystkie 14 sąsiadujących ze sobą zubożałych obszarów Chin.
Miliony aktywistów wysłano na pierwszą linię frontu walki z ubóstwem. Spośród nich ponad 1800 pracowników straciło życie dla wielkiej sprawy kraju.
Według słów prezydenta Xi, wyeliminowanie absolutnego ubóstwa stanowi wielkie osiągnięcie Chin, które było możliwe dzięki połączonym wysiłkom Partii i całego narodu.
Postępy w eksploracji przestrzeni kosmicznej
Realizacja chińskiego snu o podboju kosmosu w bieżącym roku jest kwestią, którą warto podkreślić. Kraj ogłosił pełny sukces misji załogowego lotu kosmicznego Shenzhou-12 po tym, jak w dniu 17 września trzech chińskich astronautów bezpiecznie wylądowało na Ziemi, kończąc tym samym swoją trzymiesięczną podróż kosmiczną.
W dniu 29 kwietnia Chiny wystrzeliły moduł główny Tianhe Chińskiej Stacji Kosmicznej. Jak zauważył prezydent Xi podczas rozmowy z astronautami w dniu 23 czerwca: „budowa stacji kosmicznej jest kamieniem milowym dla chińskiego przemysłu kosmicznego, który wniesie pionierski wkład w pokojowe wykorzystanie przestrzeni kosmicznej przez ludzkość".
Więcej informacji:
Spojrzenie wstecz w dniu misji Chang'e-5 na kluczowe wypowiedzi prezydenta Xi na temat chińskiego marzenia o podboju kosmosu.
Prezydent Xi mówił o niezłomnym chińskim duchu, który przejawia się w działaniach związanych z eksploracją kosmosu. Warto podkreślić, że Xi jest bacznym obserwatorem rozwoju chińskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.
Od czasu 18. Kongresu Narodowego KPCh w 2012 r. chiński prezydent wydał kilka ważnych instrukcji dotyczących rozwoju przemysłu, wyrażając nadzieję na dalsze przełomy oparte na innowacji i niezależności.
Od momentu wystrzelenia pierwszego sztucznego chińskiego satelity kosmicznego Dongfanghong-1 dla statku kosmicznego Shenzhou-12 upłynęło 50 lat. Przez cały ten okres Chiny dążyły do realizacji swojego marzenia o „wzbijaniu się w niebo i sięganiu w kierunku Księżyca".
Stuletnie marzenie olimpijskie
Wraz ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie w 2022 r. marzenie Chin o organizacji olimpiady spełni się po raz drugi. Tym samym Pekin stanie się pierwszym miastem na świecie goszczącym zarówno letnie, jak i zimowe Igrzyska Olimpijskie.
Od marzenia o organizacji Igrzysk Olimpijskich, które pojawiło się w 1908 r., do rzeczywistej organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 r. upłynęło 100 lat. W tym czasie byliśmy świadkiem przemierzanej przez chiński naród drogi do dobrobytu.
Już teraz Chiny zapraszają cały świat do udziału we „wspaniałych, nadzwyczajnych i wyjątkowych" Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Patrząc w przyszłość, Chiny mają znacznie więcej marzeń, które czekają na realizację.
Nagranie - https://www.youtube.com/watch?v=8hOlcBinX5o
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article