CGTN: KPCH przykładem dla globalnego rozwoju
PEKIN, 23 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- W przemówieniu wygłoszonym podczas obchodów 100. rocznicy powstania Komunistycznej Partii Chin (KPCh) prezydent Chin Xi Jinping odniósł się do wielkich osiągnięć Partii w społeczno-gospodarczym rozwoju Chin.
W tym roku rocznicowym nie zabraknie okazji do przypomnienia, jak promowane przez KPCh reforma i strategie ukierunkowane na dobrostan społeczeństwa przyczyniły się do zmian, jakie zaszły w Chinach, do wydobycia 740 milionów obywateli z ubóstwa w ciągu ostatnich 40 lat oraz zmniejszenia liczby osób żyjących w ubóstwie o 94,4 pp.
Zmian, jakie zaszły w Chinach na przestrzeni ostatnich 50 lat, na przykład tego, jak to się stało, że Chiny z państwa ubogiego i zacofanego stały się globalnym liderem w produkcji wyrobów technicznych, nie można wyjaśnić jedynie zachodnią myślą i teorią ekonomii.
Rozwój infrastruktury w Chinach, szybka urbanizacja oraz zdolność do poprawy dobrostanu i poczucia szczęścia obywateli są nieporównywalne z innymi krajami. Chiny zawdzięczają cud gospodarczy przywództwu KPCh.
Chiny dbają jednak nie tylko o rozwój własny. Chiny nieustająco podejmują wysiłki na rzecz promowania multilateralizmu i rozwiązania ogólnoświatowych problemów klimatycznych.
Jak powiedział były premier Grecji i przewodniczący Panhelleńskiego Ruchu Socjalistycznego George A. Papandreou, zaangażowanie Chin w otwartość i multilateralizm mają kluczowe znaczenie nie tylko dla dobrobytu Chin, ale także dla skutecznego pokonania wspólnych, ogólnoświatowych wyzwań. Wspólne wyzwania wymagają wspólnych rozwiązań. Drogą do wypracowania tych rozwiązań jest obranie wspólnych celów i poszanowanie dla różnorodności.
Obecny stan pandemii uwypuklił istotność związku człowieka z naturą. W możliwie najbardziej okrutny sposób obnażył przed nami powiązania między środowiskiem, żywieniem, dobrostanem zwierząt i zoonozami. Uświadomiliśmy sobie, że strategie polityki na rzecz pokonania zmian klimatu muszą zostać uzupełnione polityką na rzecz ochrony bioróżnorodności.
Chiny wierzą, że pokonanie zmian klimatu to nie tylko problem wymagający rozwiązania, ale też szansa na zrównoważony wzrost gospodarczy. Może się stać siłą napędową dla modernizacji oraz źródłem potencjalnych korzyści dla rozwijającego się i rozwiniętego świata, o których mowa w sformułowanych przez ONZ celach zrównoważonego rozwoju.
Na wszystkich państwach spoczywa ogromna odpowiedzialność za wprowadzenie ograniczeń zmierzających do zmniejszenia ogólnej emisji w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Oczywiście większe obciążenie muszą wziąć na siebie państwa bogatsze, uwzględnić należy różnice między światem rozwiniętym a rozwijającym się.
„Odkodowanie prawdziwego oblicza Chin" („Decode the Real China") to 13-odcinkowy serial, w którym 13 prominentnych polityków, w tym byli premierzy i ambasadorowie w Chinach, interpretuje przemówienie, jakie prezydent Xi wygłosił 1 lipca, z perspektywy cudu rozwojowego, jaki Chiny osiągnęły pod przewodnictwem KPCh, wielostronnej współpracy, szans na współpracę w ramach Inicjatywy Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative, BRI) oraz działań na rzecz pokonania globalnych zmian klimatu.
Tematem przewodnim serialu jest przedstawienie skuteczności przywództwa KPCh i osiągnięć rozwojowych Chin z perspektywy innych krajów, aby pokazać światu prawdziwe, trójwymiarowe i wszechstronne oblicze Chin.
Treść multimedialną dotyczącą serialu można pobrać ze strony: https://www.cgtn.com/opinions/decisionmakers.html.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1580197/1.jpg
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article