CGTN: Jak Čína uplatňuje filozofii se zaměřením na lidi při rozvoji lidských práv?
PEKING, 27. května 2022 /PRNewswire/ -- Čína pod vedením Komunistické strany Číny (KSČ) se při hledání cesty rozvoje lidských práv, která by odpovídala podmínkám země, drží přístupu zaměřeného na lidi a do popředí staví jejich zájmy.
Čína vymýtila absolutní chudobu, čímž položila pevný materiální základ pro rozvoj lidských práv v zemi, a vybudovala nejrozsáhlejší systémy vzdělávání, sociálního zabezpečení a zdravotní péče na světě.
Mezitím země neustále rozvíjí svou celoprocesní lidovou demokracii a zdokonaluje právní rámec pro zajištění ochrany lidských práv, čímž se její lid stává hlavním účastníkem, podporovatelem a příjemcem výhod ve věci rozvoje lidských práv.
Nejdůležitějším kritériem pro hodnocení stavu lidských práv v zemi je to, zda vzrostl pocit prospěchu, štěstí a bezpečí lidu, uvedl ve středu čínský prezident Si Ťin-pching na setkání s hostující vysokou komisařkou OSN pro lidská práva Michelle Bacheletovou prostřednictvím videospojení.
Si uvedl, že Čína úspěšně razí cestu rozvoje lidských práv, která odpovídá trendu doby i jejím národním podmínkám a dodal, že lidská práva čínského lidu jsou chráněna jako nikdy dříve.
Aby Čína společně pokročila v mezinárodní věci lidských práv a přinesla prospěch lidem všech zemí, je připravena aktivně se zapojit do dialogu a spolupráce v oblasti lidských práv s ostatními stranami na základě rovnosti a vzájemného respektu s cílem rozšířit konsensus a snížit rozdíly, uvedl.
Priority v rozvoji lidských práv
Největším lidským právem je usilovat o to, aby lidé mohli žít šťastný život, řekl a vyzval k úsilí o přijetí filozofie lidských práv, která se soustředí na člověka.
Zájmy lidí jsou tím, kde začíná a končí kauza lidských práv, zdůraznil.
Lidé by měli být skutečnými pány své země a stát se hlavními účastníky, podporovateli a příjemci procesu rozvoje lidských práv, dodal.
Poznamenal, že jednotlivé země se od sebe liší historií, kulturou, společenským systémem a úrovní hospodářského a sociálního rozvoje a že tedy musí prosazovat a chránit lidská práva s ohledem na své vlastní národní podmínky a potřeby svých obyvatel.
Dodal, že je třeba rozvíjet všechny aspekty lidských práv a že lidská práva jsou všezahrnujícím pojmem, který vyžaduje komplexní a systematický přístup.
Prezident dále uvedl, že pro rozvojové země jsou prvořadými lidskými právy právo na obživu a rozvoj.
Zdůraznil také, že je třeba rozvíjet globální správu lidských práv.
Země by podle něj neměly politizovat a instrumentalizovat záležitosti lidských práv, uplatňovat dvojí standardy nebo zasahovat do vnitřních záležitostí jiných zemí pod záminkou lidských práv. Jak dále uvedl, Čína nicméně hodlá i v budoucnu podporovat aktivní úsilí OSN při prosazování mezinárodní věci lidských práv.
Společné úsilí v celosvětovém boji za lidská práva
Komisařka Bacheletová zase uvedla, že úřad vysokého komisaře je připraven posílit komunikaci s Čínou, prozkoumat možnosti spolupráce a vyvíjet společné úsilí na podporu pokroku v oblasti lidských práv na celém světě.
„Jedná se o první návštěvu vysokého komisaře OSN pro lidská práva v Číně po 17 letech a já této návštěvě přikládám velký význam a vážím si jí," uvedla.
Dodala, že obdivuje úsilí a úspěchy Číny v oblasti vymýcení chudoby, ochrany lidských práv a hospodářského a sociálního rozvoje, a vyzdvihla důležitou úlohu této země při prosazování multilateralismu, řešení změny klimatu a dalších světových problémů a podpoře globálního udržitelného rozvoje.
https://news.cgtn.com/news/2022-05-25/Xi-meets-UN-human-rights-chief-1ajR2G90DcI/index.html
Video - https://www.youtube.com/watch?v=Y7vJessURvc
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article