CGTN: Čína v rámci modernizace klade důraz na ekologický rozvoj a etnickou jednotu
PEKING, 9. června 2023 /PRNewswire/ -- Při své první cestě do autonomní oblasti od 20. celostátního sjezdu Komunistické strany Číny (KSČ) v říjnu loňského roku si generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny Si Ťin-pching od pondělí do čtvrtka prohlédl severočínskou autonomní oblast Vnitřní Mongolsko.
Během zjišťovací cesty Si, který je zároveň čínským prezidentem a předsedou Ústřední vojenské komise, vyzval region, aby se držel své strategické pozice a usiloval o ekologický rozvoj, který upřednostňuje ochranu životního prostředí.
Podle jeho slov by se mělo rovněž vyvinout úsilí o novou filozofii rozvoje a o vytvoření silného pocitu sounáležitosti čínského národa, a pokusit se tak o napsání nové kapitoly čínské modernizace.
Zelený rozvoj
Jezero Wu-liang-su, které se nachází na vrcholu meandrujících zákrutů Žluté řeky, je největším mokřadem v povodí Žluté řeky a díky svým funkcím, jako je regulace vodního toku, zlepšování kvality vody a prevence tvorby ledu a povodní, je centrem ekologických funkcí v severní Číně.
S jezerem jako první zastávkou na své inspekční cestě Si poukázal na integrovanou ochranu a systematickou správu hor, řek, lesů, zemědělské půdy, jezer, trav a písčin.
Jak vyplývá z údajů regionální vlády, za posledních deset let bylo ve Vnitřním Mongolsku vysázeno 122 milionů mu (asi 8,1 milionu hektarů) stromů a 286 milionů mu trávy, přičemž plocha dezertifikované půdy se neustále zmenšuje.
Si sice potvrdil úspěchy, kterých region dosáhl, zároveň však zdůraznil význam nepřetržitého úsilí v podpoře zeleného rozvoje.
Nejvyšší priorita rozvoje Vnitřního Mongolska spočívá v transformaci a modernizaci tradičního energetického průmyslu, intenzivním rozvoji zelené energie a posílení hlavní energetické základny země, řekl.
Během návštěvy průmyslového parku v městě Chöch chot Si vyzval k úsilí o dosažení soběstačnosti Číny v oblasti vědy a techniky poté, co se seznámil s výzkumem a vývojem a výrobou výrobků z polovodičových a fotovoltaických materiálů v podnicích v parku.
Vyzval Vnitřní Mongolsko, aby se aktivně zapojilo do iniciativy Nové Hedvábné stezky a budování čínsko-mongolsko-ruského hospodářského koridoru a zvýšilo tak úroveň otevírání se.
Si rovněž vyzval region, aby posílil své propojení s regionem Peking-Tchien-ťin-Che-pej, deltou řeky Jang-c'-ťiang, oblastí Velkého zálivu Kuang-tung -Hongkong-Macao a severovýchodními provinciemi Číny.
Společenství pro čínský národ
Čína je jednotnou mnohonárodnostní zemí a autonomní oblast Vnitřní Mongolsko byla první autonomní oblastí na úrovni provincie zřízenou v Číně.
Si ve čtvrtek poznamenal, že z celostátního hlediska je nejobtížnější úkol zajistit prosperitu všem lidem v celé zemi, v některých pohraničních oblastech s převážně menšinovým etnickým obyvatelstvem.
Tyto oblasti by na cestě ke společné prosperitě neměly zůstat pozadu, zdůraznil.
Je třeba rozvíjet kanály zaměstnanosti, zlepšovat víceúrovňový systém sociálního zabezpečení a upevňovat výsledky snižování chudoby, uvedl Si.
Kromě toho zdůraznil význam etnické jednoty a pocitu sounáležitosti pro čínský národ, což je pojetí, které čínský vůdce zdůrazňoval při mnoha příležitostech.
V uplynulém desetiletí Čína přijala solidní opatření k posílení pocitu sounáležitosti čínského národa, včetně podpůrných politik, rozvojových fondů a průmyslových projektů pro etnické menšiny a pohraniční oblasti.
Podle údajů Národní komise pro etnické záležitosti se v letech 2012 až 2022 disponibilní příjem obyvatel měst na obyvatele v oblastech s velkým zastoupením etnických menšin zvyšoval v průměru o 7,7 procenta ročně a příjem obyvatel venkova o 10,2 procenta.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article