CGTN: Čína usiluje o lepší život na venkově v rámci modernizace
PEKING, 11. března 2023 /PRNewswire/ -- Pro odborníka na pěstování vinné révy Xie Fuxina je jednou z věcí v jeho životě, na kterou je nejvíce hrdý, vidět pěstitele vinné révy ve městě Nan-pching v jihovýchodní čínské provincii Fu-ťien, jak se dostávají z chudoby a jak po výsadbě hroznů, které šíří, získávají stále větší příjmy.
Xie se narodil v roce 1943 a celý svůj profesní život zasvětil propagaci technik a odrůd pěstování vinné révy ve vesnicích ve městě Nan-pching a pokračoval v tom ještě 12 let po odchodu do důchodu.
Jako jeden z 225 vědecko-technických odborníků, kteří byli v roce 1999 vysláni do 215 vesnic, aby popularizovali zemědělskou vědu a techniku v Nan-pchingu, jezdil Xie na kole do viničních skleníků na venkově v Nan-pchingu, aby tam poskytoval technickou výuku.
V roce 2002 Si Ťin-pching, tehdejší guvernér provincie Fu-ťien, v jednom článku ocenil opatření Nan-pchingu a uvedl, že se jedná o užitečný průzkum v oblasti inovace práce na venkově.
Během rozhovoru s Xiem v roce 2002 se Si dozvěděl, že jeden mu (asi 0,07 hektaru) hroznů má hodnotu 7000 jüanů (asi 1014 dolarů), a řekl Xiovi, aby k pěstování hroznů povzbudil více vesničanů.
V současné době se v horských oblastech Nanpingu pěstuje více než 70.000 mu vinné révy, uvedl Xie a dodal, že roční hodnota produkce vinné révy činí více než 600 milionů jüanů, což výrazně zvyšuje příjmy místních obyvatel poté, co se vymanili z chudoby.
Rozvoj v Nan-pchingu představuje úspěchy Číny při zmírňování chudoby a revitalizaci venkova v posledních letech.
Cílené snižování chudoby
Prezident Si předložil koncept "cíleného snižování chudoby" během inspekční cesty do středočínské provincie Chu-nan v listopadu 2013.
Mezi cílená opatření přijatá za účelem vymýcení chudoby patří cílený průmyslový rozvoj, relokace a ekologické kompenzace.
Od té doby se z chudoby vymanilo 98,99 milionu zbídačených obyvatel venkova žijících pod hranicí chudoby a všech 832 zbídačených okresů a 128.000 zbídačených vesnic bylo ze seznamu chudých vyškrtnuto, uvedl Si na národní pochvalné konferenci konané 25. února 2021 v Pekingu.
Vzhledem k tomu, že země odstranila absolutní chudobu, konsolidace úspěchů ve zmírňování chudoby a revitalizaci venkova se staly dvěma prioritami země při realizaci modernizace společné prosperity.
Revitalizace venkova je v plném proudu
Si při přednesu zprávy na 20. celostátním sjezdu Komunistické strany Číny (KSČ) v říjnu loňského roku konstatoval, že nejnáročnější a nejtěžší úkoly, které před Čínou stojí při budování moderní socialistické země ve všech ohledech, zůstávají na venkově, a slíbil, že bude vyvíjet větší úsilí, aby revitalizace venkova pokročila ve všech oblastech.
Revitalizace venkova má velký význam i na letošních dvou zasedáních – nejdůležitější události čínského politického kalendáře.
Podle zprávy o činnosti vlády na rok 2023, která byla 5. března předložena k projednání národnímu zákonodárnému sboru, chce Čína v letošním roce stabilizovat produkci obilí a pokročit v revitalizaci venkova.
Země plánuje udržet celkovou výměru obilovin na stabilní úrovni a zahájit novou snahu o zvýšení výrobní kapacity obilovin o 50 milionů tun, uvádí se ve zprávě: Rovněž hodlá oživit semenářský průmysl a podporovat rozvoj zemědělské vědy, technologií a vybavení.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article