CGTN: Den otců a tři „poklady", které Si Ťin-pching získal od svého otce
PEKING, 21. června 2021 /PRNewswire/ - Den otců, který letos připadá na třetí červnovou neděli, se bude slavit 20. června.
Otcové mají na své děti vždy velký vliv. To platí i pro čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
Po svém otci Si Čung-sünovi (1913–2002), vůdci Komunistické strany Číny a celého národa, zdědil Si přinejmenším tři vlastnosti.
Filozofie zaměřená na lidi
Mnoho čínských vůdců začalo svou kariéru od nejnižších vrstev, prošli si obtížemi, s nimiž se potýkají obyčejní lidé a porozuměli jejich potřebám, což utvořilo pevný základ pro jejich praktický a na lid orientovaný přístup při formulování národních politik.
Tento přístup je jedním z nejdůležitějších pokladů, které Si Ťin-pching získal od svého otce, který věřil, že všichni lidé jsou si rovni.
Otec svému synovi jednou řekl: „Bez ohledu na to, jakou funkci budeš vykonávat, služ lidu svědomitě, jednej v jeho zájmu, udržuj s ním úzké vztahy a vždy mu buď otevřený.
Si Ťin-pching, který se zásady „sloužit lidem" pevně drží, navštívil po svém nástupu do funkce generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Číny v listopadu 2012 14 oblastí, které sužuje extrémní chudoba. Chodil do vesnic a domácností a říkal místním lidem, že je pouze jejich služebníkem.
Si Ťin-pching během svých inspekčních cest po zemi vždy hovořil s místními obyvateli, zajímal se o jejich každodenní život a spolu s ostatními úředníky zdůrazňoval odpovědnost za službu lidem.
Si při mnoha příležitostech zdůrazňoval, že strana si získala upřímnou podporu, protože vždy srdcem i duší sloužila lidu a usilovala o blaho všech etnických skupin.
Skromný přístup
Si Ťin-pching po svém otci zdělil skromnost a během svého působení v čele strany v 80. letech navštívil všechny vesnice v provincii Che-pej. V Ning-te v provincii Fu-ťien pak během prvních tří měsíců ve funkci tajemníka výboru tamní prefektury navštívil devět okresů a později navštívil i většinu městských částí.
Poté, co byl v roce 2002 převelen do východočínské provincie Če-ťiang, navštívil během jednoho roku všech 90 okresů. Během svého krátkého působení v Šanghaji v roce 2007 navštívil během sedmi měsíců všech 19 okresů a krajů.
Při formulování 14. pětiletého plánu hospodářského a sociálního rozvoje země (2021–2025) a budoucích cílů do roku 2035 se rovněž projevilo Si Ťin-pchingovo lpění na šetření a výzkumu.
Svolal řadu sympozií, kterým zároveň předsedal, a vyslechl si názory a rady všech vrstev obyvatelstva týkající se hospodářského a sociálního rozvoje země v plánovaném období.
Jednoduchý život
V rodině čínského prezidenta je tradicí, že děti jsou vychovávány přísně a žijí prostý život. Si Čung-sün věřil, že pokud chce vysoký stranický funkcionář ukáznit ostatní, měl by začít nejprve u sebe a své rodiny.
Si Ťin-pching a jeho mladší bratr nosili oblečení a boty svých starších sester. Poté, co se Si Ťin-pching stal vedoucím představitelem strany, svolala jeho matka rodinnou schůzi, na které jeho sourozencům zakázala účastnit se podnikání, v němž se Si angažoval.
Si Ťin-pching v rodinné tradici pokračuje a je přísný i na členy své rodiny. Všude, kde pracoval, jim říkal, aby tam nedělali nic jeho jménem, jinak „bude nemilosrdný". Ať už zrovna působil ve Fu-ťien, Če-ťiang nebo Šanghaji, na oficiálních setkáních se pokaždé zavázal, že nikdo nesmí usilovat o osobní prospěch jeho jménem a řekl, že každý, kdo by se s takovým jednáním setkal, má to okamžitě nahlásit.
Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1537072/Xi_Jinping_Xi_Zhongxun.jpg
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article