CGTN: Čína vyzýva svetové politické strany, aby sa spoločne zaoberali globálnymi výzvami
PEKING, 8. júla 2021 /PRNewswire/ - Keďže v niektorých častiach sveta stále pretrvávajú vojny a konflikty, stále prevláda hlad a choroby, prehlbujú sa nedorozumenia a opozícia, Čína v utorok poskytla svetovým politickým stranám odpoveď na riešenie globálnych problémov prostredníctvom výzvy, ktorou je spolupráca.
„Žiadna krajina nesmie stáť sama pred globálnymi výzvami a spolupráca je jedinou voľbou," uviedol v hlavnom prejave na samite KSČ a Svetových politických strán v Pekingu prostredníctvom video odkazu hlavný tajomník ústredného výboru KSČ a čínsky prezident Si Ťin-pching.
Téma samitu je „Za blahobyt ľudí: zodpovednosť politických strán". Na samite sa zúčastnilo viac ako 500 lídrov politických strán a politických organizácií z viac ako 160 krajín a viac ako 10 000 zástupcov strán.
Si vo svojom prejave vyzval politické strany, aby prijali myšlienku globálneho spoločenstva so spoločnou budúcnosťou.
„Pri perspektíve hovoriacej „moja krajina ako prvá" je svet stiesneným a preplneným miestom v tvrdej konkurencii, uviedol Si. Pri perspektíve hovoriacej „celosvetová komunita so spoločnou budúcnosťou" je svet obrovským a široký miestom plným príležitostí na spoluprácu".
Nezabudnite na žiadnu krajinu ani národ
Na ceste k blahu celého ľudstva by nemala byť vynechaná žiadna krajina alebo národ, uviedol v príhovore Si.
Všetky krajiny a národy majú rovnaké právo na rozvojové príležitosti a práva na rozvoj, uviedol Si a dodal, že rozvoj je právom všetkých krajín, a nie výlučným privilégiom niekoľkých z nich.
Si vyzval svetové politické strany, aby čelili problému rozdielov v rozvoji a venovali viac pozornosti menej rozvinutým krajinám a regiónom.
Vyzval tiež politické strany po celom svete, aby sa spoločne postavili proti praxi hľadania technologického blokovania, rozdelenia a oddelenia.
„Musíme umožniť všetkým krajinám zintenzívniť rozvojovú spoluprácu a postarať sa o to, aby plody rozvoja zdieľali všetci," uviedol Si a zdôraznil, že akákoľvek politická manipulácia s cieľom sabotovania rozvoja iných krajín a podkopávania obživy iných národov dostane malú podporu a ukáže sa, že je márna.
Proti unilateralizmu maskovanému ako multilateralizmus
„Mali by sme byť proti praxi unilateralizmu maskovaného ako multilateralizmus a odmietnuť hegemóniu a mocenskú politiku," uviedol Si.
„Medzinárodné pravidlá by mali byť odsúhlasené všetkými krajinami, nie niekoľkými ľuďmi. Spolupráca medzi krajinami by sa mala zameriavať na službu celému ľudstvu namiesto hľadania hegemónie prostredníctvom skupinovej politiky," zopakoval Si.
Čína sa nikdy nebude usilovať o nadvládu, expanziu alebo sféru vplyvu, zdôraznil a dodal, že Čína bude vždy členom rozvojového sveta.
KSČ je ochotná prevziať viac zodpovednosti
KSČ je ochotná prispieť novým spôsobom k zlepšeniu pohody človeka, poznamenal Si.
Čína pomohla 98,99 miliónom vidieckych ľudí vymaniť sa z chudoby od roku 2012 a splnila cieľ Agendy OSN pre trvalo udržateľný rozvoj do roku 2030 s 10-ročným predstihom.
Keď už hovoríme o čínskom úspechu pri zmierňovaní chudoby, Si uviedol, že KSČ je ochotná prispieť viac čínskymi riešeniami a silou Číny do procesu znižovania chudoby na celom svete.
Čína podľa jeho slov vynaloží všetko úsilie na podporu medzinárodnej spolupráce proti COVID-19 a dodal, že krajina vyvinie mimoriadne úsilie pri plnení svojho sľubu dosiahnutia uhlíkového vrcholu a neutrality.
Video - https://www.youtube.com/watch?v=ypjgBdOIGOU
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article