CGTN: Čína slibuje „trvalou stabilitu a kvalitní rozvoj" v Tibetské autonomní oblasti
PEKING, 25. července 2021 /PRNewswire/ -- Čínská autonomní oblast Tibet, známá jako „poslední kus čisté země na světě" a „střecha světa", letos slaví 70. výročí mírového osvobození a plány na její budoucí rozvoj jsou stále jasnější.
Na loňském setkání na vysoké úrovni o Tibetu Čína vytyčila politické směry pro budování nového moderního socialistického regionu, který bude jednotný, prosperující, kulturně vyspělý, harmonický a krásný.
Dlouhodobý mír a stabilita Tibetu, rozvoj ekologické civilizace a dosažení kvalitního rozvoje byly jedněmi z témat, na něž čínský prezident Si Ťin-pching upozornil během své třídenní inspekční cesty po regionu, která začala ve středu u příležitosti 70. výročí mírového osvobození.
Rozvoj Tibetu, který je nedílnou součástí Číny, je pro ústřední vládu prioritou. Od svého nástupu do čela země v roce 2013 věnuje prezident Si, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny a předsedou Ústřední vojenské komise, rozvoji regionu velkou pozornost. Byla přijata opatření na podporu sociální stability, rozvoje hranic, ekologické ochrany a etnické jednoty v Tibetu, čímž se otevřela nová kapitola lepší správy, stability a blahobytu lidí.
Dodržování budování ekologické civilizace
Ve středu prezident Si přiletěl na letiště Nyingchi Mainling, kde ho vřele přivítali místní obyvatelé a představitelé různých etnických skupin, a poté navštívil most přes řeku Nyang, aby si prohlédl ekologickou ochranu v povodí řeky Yarlung Zangbo a jejího přítoku Nyang.
Tibet si v roce 2020 udržel stabilní kvalitu životního prostředí, jak uvádí zpráva odboru ekologie a životního prostředí regionu.
Při pátečním setkání na závěr své inspekční cesty Si zopakoval své přesvědčení, že „průzračné vody a svěží hory jsou neocenitelným bohatstvím", a vyzval k větší podpoře ochrany biologické rozmanitosti na náhorní plošině Čching-chaj-Tibet.
„Měli bychom neochvějně upřednostňovat ekologii a usilovat o ekologický rozvoj, usilovat o modernizaci zaměřenou na harmonické soužití člověka a přírody a chránit životní prostředí třetího pólu," řekl.
Do konce roku 2020 bylo v Tibetu vybudováno 47 přírodních rezervací o rozloze 412 200 km2, což představuje více než třetinu celkové rozlohy regionu.
Snaha o vysoce kvalitní rozvoj
Dalším klíčovým pojmem v plánu rozvoje Tibetu je „vysoká kvalita". Prezident Si nastínil klíčové prvky tohoto procesu: zajištění národní bezpečnosti a trvalého míru a stability, soustavné zlepšování života lidí, zachování dobrého životního prostředí, posílení obrany hranic a zajištění jejich bezpečnosti.
Proces všestranného budování moderní socialistické země byl zahájen a Tibet nyní dosáhl nového historického výchozího bodu svého rozvoje, řekl v pátek prezident a zdůraznil, že je důležité upevnit a rozšířit úspěchy Číny v oblasti snižování chudoby a zajistit hladký přechod k vitalizaci venkova.
Během svého pobytu Si navštívil místní městskou plánovací halu, vesnici a park v Nyingchi, kde se dozvěděl více o plánování rozvoje města, plánech na oživení venkova a budování parku.
Protože doprava má zásadní význam pro hospodářský rozvoj, navštívil také železniční stanici Nyingchi, kde se seznámil s projektem železnice mezi S'-čchuanem a Tibetem a provozem železniční trati Lhasa-Nyingchi, a poté se vydal vlakem do hlavního města regionu Lhasy.
Železnice Lhasa-Nyingchi, která byla oficiálně uvedena do provozu minulý měsíc, je první elektrifikovanou železnicí v Tibetu.
Si zdůraznil, že je důležité nastoupit cestu vysoce kvalitního rozvoje, který odpovídá skutečným podmínkám Tibetu, a prohlásil, že je třeba prohloubit proces reforem a otevírání a urychlit výstavbu železnic, dálnic a další významné infrastruktury. Vyzval také k rozvoji průmyslových odvětví s místními charakteristikami a k vytvoření národní základny pro čistou energii.
Vzhledem k tomu, že bezpečnost a stabilita Tibetu úzce souvisí s celkovým rozvojem celého národa, Si rovněž zdůraznil, že práce týkající se Tibetu se musí zaměřit na ochranu národní jednoty a posílení etnické solidarity.
Prezident Si se v klášteře Drepung, na ulici Barkhor a na náměstí paláce Potala ve Lhase seznámil s prací související s etnickými a náboženskými záležitostmi a zdůraznil význam ochrany svobody náboženského vyznání, řízení náboženských záležitostí v souladu se zákonem a vedení tibetského buddhismu při přizpůsobování se socialistické společnosti.
Video - https://www.youtube.com/watch?v=9HpdMmzeFSg
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article