CGTN: Čína ostře zasáhne proti zločinům páchaným na životním prostředí, aby pokročila v zelené ekonomice
PEKING, 27. dubna 2021 /PRNewswire/ -- Úřady města Kuej-lin, jedné z nejpopulárnějších čínských turistických destinací, v posledních letech přitvrdily proti nelegálnímu dobývání a těžbě písku podél řeky Li-ťiang ve snaze chránit životní prostředí regionu.
Řeka Li-ťiang, která je jednou z nejkrásnějších řek na zemi, se táhne více než 400 kilometrů malebnými krasovými horami a každoročně přitahuje statisíce návštěvníků.
„Nejhorší chování je dobývání," prohlásil v neděli čínský prezident Si Ťin-pching při inspekci části řeky. „Bude-li toto horské pásmo zničeno, již se nikdy neobnoví."
Si Ťin-pching řeku popsal jako „jedinečný poklad" Číny a světa a prohlásil, že její ekologické prostředí by nikdy nemělo být poškozeno.
Ti, kdo dál provádějí dobývání a těžbu písku podél řeky, by se měli nejenom zodpovídat, ale měli by být také vyšetřováni na základě jejich trestní odpovědnosti v souladu se zákonem, varoval.
Díky řadě opatření pro snížení znečištění a ochranu řeky a okolních hor se životní prostředí výrazně zlepšilo a přivábilo více turistů a příjmů.
V roce 2019 navštívilo město Kuej-lin 138 milionů turistů, kteří městu vydělali 187,4 miliard jüanů (28,9 miliard dolarů), což je 26,7% a 34,7% nárůst v porovnání s hodnotami v roce 2018.
Čínská zelená transformace
Kuej-lin není jediným místem v Číně, které bojuje proti chování, které poškozuje životní prostředí. V loňském roce orgány veřejné bezpečnosti v celé zemi zakročila proti 23 000 případům poškození ekologického prostředí a zdrojů, v rámci kterých byly napáchány škody ve výši 16,6 miliardy jüanů (2,6 miliardy dolarů); zatčeno bylo více než 40 000 podezřelých, uvedlo ministerstvo veřejné bezpečnosti na tiskové konferenci počátkem tohoto měsíce.
Toto úsilí je součástí čínské kampaně na podporu komplexní ekologické transformace sociálního a hospodářského rozvoje – vize byla nedávno zdůrazněna v plánu rozvoje země na příštích pět let a dále.
Kampaň je v souladu se známou frází prezidenta Si Ťin-pchinga o ekologickém rozvoji: „Průzračné toky a bujné hory jsou neocenitelným majetkem."
Druhá největší světová ekonomika, vedená myšlenkou zeleného rozvoje, zvýšila úsilí o podporu nízkouhlíkového rozvoje, čímž se zavázala, že do roku 2030 dosáhne vrcholu svých emisí oxidu uhličitého a do roku 2060 dosáhne uhlíkové neutrality.
Na Summitu lídrů ke klimatu, který se konal minulý týden, potvrdil opětovně Si Ťin-pching tento závazek a vyzval celý svět, aby ruku v ruce vybudoval společenství života.
Další pozoruhodné okamžiky Si Ťin-pchingova turné po Kuang-si
Kuej-lin byl první zastávkou prezidentova inspekčního turné po jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang. Vzdal také hold revolučním hrdinům, kteří tam zemřeli v bitvě a v neděli byl obeznámen s pokroky ve vitalizaci venkova.
Prezident, také generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Číny (KSČ) a předseda ústřední vojenské komise, navštívil památný park věnovaný bitvě na řece Siang-ťiang, ke které došlo během Dlouhého pochodu ve 30. letech a položil zde květinový koš na počest vojáků Rudé armády, kteří v bitvě zemřeli.
Prohlásil, že tajemství úspěchu čínské revoluce spočívá v ideálech a přesvědčení a naléhal na lidi dneška, aby usilovali o národní omlazení se stejným duchem a odhodláním.
Letos si připomínáme 100. výročí založení KSČ.
Poté navštívil vesnici Mao-ču-šan, jejíž rozvoj a prosperita se opírá o její rozvíjející se hroznový průmysl.
Po celostátním vymýcení absolutní chudoby ve venkovských oblastech se zaměřila Čína na svou další strategii – vitalizaci venkova. Obce v různých regionech jsou vyzývány k tomu, aby rozvíjely různá průmyslová odvětví vhodná pro jejich podmínky, a staraly se tak o lepší život místních obyvatel.
Video - https://www.youtube.com/watch?v=1gbf0Ql4TA4
Related Links
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article