CGTN: Chińska modernizacja otwiera nowe możliwości dla świata
PEKIN, 2 stycznia 2024 r. /PRNewswire/ -- Modernizacja Chin stanowi od pokoleń nieustanne dążenie Chińczyków.
Rok 2023 był dla kraju pierwszym pełnym rokiem wdrażania zasad przewodnich, ustanowionych przez XX Krajowy Kongres Komunistycznej Partii Chin (KPCh), które wyznaczyły kurs na kolejny etap chińskiej ścieżki modernizacji.
„Chińska modernizacja, globalne możliwości" - specjalna interaktywna strona uruchomiona przez CGTN - w sposób szczegółowy opisuje krajowy rozwój i międzynarodowy wkład Chin w roku 2023 poprzez efekty wizualne i przytoczenie konkretnych historii.
Zdecydowany nacisk na chińską modernizację
W 2023 roku chiński prezydent Xi Jinping przeprowadził 14 inspekcji krajowych, formułując szczegółowe plany i instrukcje podczas każdej z wizyt oraz wzywając do podejmowania nieustannych wysiłków na rzecz przyspieszenia chińskiej modernizacji z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań.
Rozwój był najczęściej wymienianym słowem kluczem podczas wizyt odbywanych przez prezydenta Xi, co kładzie zdecydowany nacisk na cel, jakim jest postęp w chińskiej modernizacji.
Xi podkreślił potrzebę pełnego wdrożenia nowej koncepcji rozwoju na odwiedzanych przez niego terenach oraz konieczność skupienia się na promowaniu wysokiej jakości rozwoju i tworzeniu nowego modelu rozwoju.
Wśród innych kluczowych słów i wyrażeń, jakie padały z ust prezydenta Xi podczas jego wizyt, zgodnie z analizą przeprowadzoną przez CGTN znalazły się: innowacje, technologia, modernizacja, ekologia, kultura, ludzie, gospodarka, wysoka jakość i bezpieczeństwo.
Realizując cele określone w planie rozwoju, Chiny w 2023 roku były wciąż wiodącym krajem napędzającym wzrost światowej gospodarki. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że gospodarka Chin wzrosła w 2023 roku o 5,4%, co jest zgodne z prognozowanym tempem globalnym.
Dzielenie się ze światem korzyściami w zakresie rozwoju
W roku 2023 Chiny promowały globalny dobrobyt, stabilność i pokój, dzieląc się ze światem korzyściami w zakresie rozwoju, uzyskanymi dzięki modernizacji.
W swoim orędziu noworocznym na rok 2024 prezydent Xi powiedział: „Będziemy ściśle współpracować ze społecznością międzynarodową na rzecz wspólnego dobra ludzkości. Będziemy budować społeczność o wspólnej przyszłości i czynić świat lepszym miejscem dla wszystkich ludzi".
Podczas pierwszego szczytu z udziałem przedstawicieli Chin i państw Azji Środkowej Chiny i pięć krajów z regionu podpisało siedem dwustronnych i wielostronnych dokumentów oraz ponad 100 umów o współpracy w różnych obszarach.
Z kolei trzecie Forum Inicjatywy Pasa i Drogi na rzecz Współpracy Międzynarodowej, które odbyło się w październiku w ramach obchodów 10. rocznicy uruchomienia Inicjatywy Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative - BRI), zaowocowało 458 dokumentami, w tym umowami o współpracy o wartości 97,2 miliarda dolarów.
Podczas „szczerych i owocnych" rozmów w Moskwie prezydent Xi i jego rosyjski odpowiednik, Władimir Putin, opracowali plan rozwoju stosunków dwustronnych. Bardzo wyczekiwane spotkanie na linii Xi - Biden, zorganizowane w San Francisco, odegrało kluczową rolę w przekształceniu stosunków między dwiema największymi gospodarkami świata.
Przyczyniając się do rozwoju Globalnego Południa w 2023 roku, Chiny wsparły ekspansję Szanghajskiej Organizacji Współpracy i BRICS. Zainicjowały również wiele planów mających na celu wsparcie Afryki w realizacji modernizacji i podpisały dokumenty o współpracy w ramach BRI ze wszystkimi 22 krajami arabskimi i Ligą Państw Arabskich.
W marcu, dzięki mediacji Chin, Arabia Saudyjska i Iran zgodziły się przywrócić stosunki dyplomatyczne i ponownie otworzyć swoje ambasady.
Słowa i czyny dowodzą, że Chiny zawsze były i nadal są zwolennikiem pokoju na świecie, przyczyniając się do globalnego rozwoju i stojąc na straży porządku międzynarodowego.
WANT YOUR COMPANY'S NEWS FEATURED ON PRNEWSWIRE.COM?
Newsrooms &
Influencers
Digital Media
Outlets
Journalists
Opted In
Share this article